25 października 2022

Odsłonięcie gwiazdy Stanisława Majorka w Chrzanowie

W niedzielę 23 października, w Chrzanowie odbył się „Turniej z Gwiazda”. Wydarzenie ma charakter cykliczny. Tym razem gościem specjalnym był Trener Stanisław Majorek, który w 1976 roku poprowadził Reprezentację Polski piłkarzy ręcznych do brązowego medalu Igrzysk Olimpijskich w Montrealu.

Jednym z ważniejszych punktów wydarzenia było odsłonięcia gwiazdy Trenera Majorka w Alei Gwiazd Polskiej Piłki Ręcznej, znajdującej się przy hali sportowej MOKSiR w Chrzanowie. W ceremonii odsłonięcia licznie uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek, Zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa Jolanta Zubik, Viceprezes ZPRP Michał Spieszy, Członki Zarządu ZPRP Katarzyna Polak, Prezes Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej Zbigniew Podolski oraz były reprezentant Polski za czasów pracy Trenera Majorka – Jerzy Garpiel.

Legendarny szkoleniowiec polskich olimpijczyków zainaugurował rywalizację sportową w Chrzanowie. Podczas ceremonii rozpoczęcia turnieju zwrócił się do zebranej młodzieży. W swoim przemówieniu podkreślił jak ogromną rolę w rozwoju polskiej piłki ręcznej odgrywają trenerzy zajmujący się szkoleniem dzieci i młodzieży, wspominając także, że to właśnie praca z najmłodszymi adeptami szczypiorniaka sprawiała mu najwięcej satysfakcji.

Po części oficjalnej, Trener oraz zaproszeni goście udali się do Biblioteki Miejskiej w Chrzanowie, gdzie zostali ugoszczeni przez Dyrektor jednostki, Panią Annę Siewiorek. Spotkanie było okazją do dyskusji oraz wspomnień związanymi z dawnymi sukcesami oraz pracą trenerską Stanisława Majorka.

Sam turniej z kolei sprawdził umiejętności chłopców z rocznika 2010. Po całodziennych zmaganiach poznaliśmy najlepsze drużyny tegorocznych zawodów. Na podium uplasowały się następujące zespoły:

  1. HC Zlin (Czechy)
  2. Orzeł Opole
  3. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest