27 października 2022

Liga Mistrzów: Zwycięstwo Łomży Industrii Kielce z Celje

Łomża Industria Kielce pokonała na wyjeździe Celje Pivovarna Laško 33:30.

W 5. kolejce Ligi Mistrzów Łomża Industria Kielce zmierzyła się na wyjeździe z RK Celje Pivovarna Laško. Kielczanie jeszcze nigdy w historii nie wygrali w Słowenii. Gospodarze od pierwszej minuty czwartkowego pojedynku postawili mocną obronę, która nie pozwoliła kielczanom otworzyć wyniku meczu. Po chwili kontratak Celje zatrzymał Arkadiusz Moryto i dodatkowo skuteczna obroną popisał się Andres Wolff. Dopiero w 3. minucie spotkania pierwszą bramkę w meczu zdobył Nedim Remili, ale szybko skutecznym trafieniem odpowiedzieli rywale. W kolejnych minutach oglądaliśmy wyrównaną rywalizacja i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować bezpiecznej przewagi.

W 8. minucie meczu Mistrzowie Polski po trzech bramkach z rzędu wyszli na prowadzenie 6:3. Celje Pivovarna Laško nie zamierzało odpuszczać i goniło rywali. Nie układała się przede wszystkim w ataku gra w ataku kielczan, a gospodarze konsekwentnie odrabiali stratę. Doprowadzili do remisu 11:11, a po chwili wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Od tego momentu Łomża Industria musiała niwelować różnicę bramkową, co udało się osiągnąć. Ostatecznie do przerwy kielczanie minimalnie wygrywali 17:16.

Od trzech bramek z rzędu kielczanie rozpoczęli drugą połowę spotkania. Gra była cały czas zacięta i emocji nie brakowało do samego końca. Łomża Industria myliła się w ataku, co wykorzystywali rywale odrabiając straty. Podopieczni Talanta Dujshebaeva mieli coraz większe problemy z pokonaniem świetnie broniącego Nebojša Bojicia, ale po drugiej strony parkietu ważne interwencje notował także Andres Wolff.

Dziewięć minut przed zakończeniem meczu Celje Pivovarna Laško złapało oczko kontaktowe (25:26). Ostatecznie po nerwowej końcówce kielczanie wygrali 33:30.

RK Celje Pivovarna Laško 30:33 (16:17) Łomża Industria Kielce