12 czerwca 2008

Piłka plażowa zdobywa Szczecin

Pogoń Handball Szczecin wśród dziewcząt oraz Kusy 9 i UMKS Dąbie w kategoriach chłopców to zespoły, które triumfowały w I Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej. Impreza odbyła się w miniony weekend na Plaży Miejskiej Szczecin-Dąbie.

Większość drużyn uczestnicząca w turnieju po raz pierwszy miała styczność z tą dyscypliną.

– W tej sytuacji na początku uczyliśmy się wszyscy. Ale z upływem czasu i przy dużej pomocy sędziów z meczu na mecz odkrywaliśmy "sekrety" piłki ręcznej na plaży. Pomimo początkowej niewiedzy, wszyscy bardzo pochlebnie wypowiadali się na temat turnieju, trzeciego, ostatniego dnia już mieliśmy deklaracje chęci uczestnictwa w nim za rok – opowiada jeden z uczestników Turnieju, Damian Jurkiewicz.

Piłka ręczna plażowa jest stosunkowo młodą ale bardzo prężnie rozwijającą się dyscypliną sportu, ponadto Związek Piłki Ręcznej w Polsce rok 2008 ogłosił rokiem rozwoju piłki ręcznej plażowej. Stąd m.in. inicjatywa rozegrania po raz pierwszy w Szczecinie takiego turnieju – mówi dla "Kuriera Szczecińskiego" Magdalena Gbiorczyk, współorganizatorka zawodów.

Turniej oraz imprezy towarzyszące (rejsy statkiem, pokazy tańca i wiele innych), odbywały się na terenie kąpieliska miejskiego w Dąbiu oraz Zespołu Szkól Nr 2. Dla kibiców, którzy przybyli na plażę i doskonale bawili się przy muzyce (zapewnił ją Club Amigo), były pokazy futbolu amerykańskiego w wykonaniu Husarii Szczecin, kiełbaski z grilla, świeże pieczywo, a także coś na słodko.

– Piłka ręczna plażowa to dyscyplina sportu wymyślona przez młodych ludzi, przy której każdy czuje się młodo. Jest to doskonała zabawa przy muzyce, w której mogą brać udział wszyscy bez względu na wiek. Ważniejsza jest zabawa, niż sam wynik zawodów. Jest doskonałą popularyzacją sportu, rekreacji i „klasycznej" piłki ręcznej – twierdzi Gbiorczyk.

KOMUNIKAT KOŃCOWY

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest