26 listopada 2022

Juniorzy młodsi lepsi od Szwajcarii

Reprezentacja Polski juniorów w meczu towarzyskim pokonała Szwajcarię. w Szczyrku podopieczni Mariusza Jurasika byli lepsi od rywala o jedno trafienie 28:27.

Początek spotkania należał do gości. W 4 minucie Szwajcaria prowadziła 3:1, ale kilka minut później straciła przewagę i tablica wyników zanotowała remis po 5. Od tego momentu polscy juniorzy przejęli inicjatywę. Najpierw wyszli na prowadzenie, a następnie z każda kolejną minutę powiększali dystans do rywala. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy prowadzili 14:10 i taką różnicę bramkową utrzymali do przerwy.

Po zmianie stron pierwszą bramkę dla Polaków zdobył z linii siedmiu metrów Jan Marzec. Bezpiecznie było do 42 minuty. Później słabszy okres podopiecznych Mariusza Jurasika wykorzystali goście, którzy w 50. minucie zbliżyli się na jedno trafienie. Bramkę kontaktową dla Szwajcarów zdobył Alessandro Luthi, ale jego koledzy nie poszli za ciosem. Biało-Czerwoni kontrolowali końcówkę spotkania, a ich zwycięstwo nawet przez chwilę nie było zagrożone.

Polska – Szwajcaria 28:27 /17:13/

Polska – Solnica, Kaleta, Burzawa – Latosiński 6, Wisiński 4, Flak 4, Lenckowski 4, Wojsa 2, Faliszewski 2, Lewczyk 2, Florkiewicz 1, Białowąs 1, Stawowy 1, Marzec 1, Trójniak, Kula, Witczak, Czartowicz