27 listopada 2022

Wysoka wygrana juniorów młodszych ze Szwajcarią

Reprezentacja Polski juniorów młodszych w drugim meczu towarzyskim pewnie pokonała Szwajcarię 38:28.

Biało-Czerwoni w weekend rozegrali dwa spotkania towarzyskie ze Szwajcarią. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 28:27. Natomiast w rewanżu reprezentacja Polski nie dała szans rywalom, wygrywając różnicą aż dziesięciu trafień.

Na początku niedzielnego spotkania na prowadzeniu byli goście, a Biało-Czerwoni musieli gonić wynik. W 7. minucie spotkania Szwajcaria odskoczyła na dwie bramki, ale szybko doprowadziliśmy do remisu i gra stała się bardziej wyrównana. Biało-Czerwoni zanotowali serię trzech trafień i wyszli na prowadzenie 11:8. Od 13. minuty wynik meczu musieli gonić zawodnicy Szwajcarii, ale Polacy zaczęli przejmować inicjatywę na parkiecie.

Reprezentanci Szwajcarii popełniali proste błędy, które wykorzystała nasza drużyna, zdobywając kolejne oczka. Pod koniec pierwszej połowy gra gości zacięła się, a nasza reprezentacja systematycznie powiększała swoją przewagę. Biało-Czerwoni zdobyli sześć bramek z rzędu i w 27. minucie wygrywali 19:13. Ostatecznie do szatni schodzili prowadząc 21:14.

Po zmianie stron reprezentacja Polski nie zwalniała tempa i utrzymywała wypracowaną przewagę. Szwajcarzy poprawili swoją grę w ataku, ale cały czas utrzymywała się wysoka różnica bramkowa. W drużynie gości nie do zatrzymania był Tiago Cuencas, który w sumie w meczu zdobył dziewięć bramek. Po sześćdziesięciu minutach gry tablica wyników pokazywała 38:28 na korzyść Biało-Czerwonych.

Najskuteczniejszym zawodnikiem  w naszej drużynie był Marcel Latosiński – autor 6 bramek.

Polska 38:28 (21:14) Szwajcaria