10 grudnia 2022

SMS ZPRP Kwidzyn zagra w finale SMS Cup III

O zwycięstwo w trzeciej edycji SMS Cup w finale powalczą zawodnicy SMS-u ZPRP Kwidzyn, którzy wygrali w półfinale z SMS-em ZPRP Płock 31:27.

Drugie starcie SMS Cup III w Orlen Arenie rozpoczął SMS ZPRP Kwidzyn, a na pierwszą bramkę, której autorem był Krystian Szymczak, przyszło nam poczekać do 2. min. Dla płocczan natomiast najpierw trafił Krystian Marchewka i po chwili Szymon Hornik. Oglądaliśmy też piękne interwencje bramkarzy obu drużyn i bramki kwidzynian na wyrównanie wyniku. Później płockiemu SMS-owi przyszło grać w podwójnym osłabieniu – na ławkę odesłani zostali Ignacy Jaworski i Marcin Gołąbek. SMS z Kwidzyna zakończył przewagę stosunkiem 3:0, w tym dwoma trafieniami na pustą bramkę. Chwilę przed 10. min., trzecie trafienie dla płockiego SMS-u zanotował Dawid Petlak, z linii 7. metra. Bez jednego zawodnika zagrali też kwidzynianie i do remisu 6:6 doprowadzili płocczanie. Następnie na dobre tory wrócili formalni gospodarze tego spotkania, a przy wyniku 9:6 interweniował trener gości, jednak po czasie to SMS z Kwidzyna dołożył bramkę. Czas mijał, a SMS ZPRP Płock nie poprawiali skuteczności, w 24. min., po bramce Mateusza Myszki, przegrywali 12:6. Dopiero wtedy trafienia dołożyli D. Petlak i Sz. Hornik, ale było już za późno by wyrównali straty i rezultat do przerwy wyniósł 14:9, dla SMS-u ZPRP Kwidzyn.

Wynik drugiej połowy otworzył K. Marchewka, a po chwili odpowiedział mu Kacper Łapiński. Po pięciu minutach od powrotu do gry, rezultat wynosił 17:12 i utrzymywała się pięciobramkowa przewaga kwidzynian, którą wypracowali do przerwy. Płocczanie otrzymali szansę na bramkę z rzutu karnego, co wykorzystał D. Petlak, jednak szybko zrewanżowali się przeciwnicy, przez co straty płocczan nie uległy zmniejszeniu. Niedługo później, ponownie na linii siódmego metra, próbowali zawodnicy SMS ZPRP Płock, lecz tym razem nie byli skuteczni. W 43. min., przy wyniku 19:15, o czas poprosił szkoleniowiec gości – Krzysztof Kisiel i po nim bramki dla płockiego SMS zdobyli: Sz. Hornik oraz Mateusz Janiszewski. W pewnym momencie prowadzenie SMS z Kwidzyna zmniejszyło się do dwóch bramek, jednak niedługo później ponownie wygrywali pięcioma. Na 10 min. przed końcem rezultat wynosił 24:19, a na ławkę odesłany został Oliwier Zalewski. Przewaga płocczan zakończyła się stosunkiem 3:1. W końcówce meczu obaj trenerzy prosili o czas i zarówno drużynie z Płocka, jak i Kwidzyna przyszło grać w osłabieniu. Wynik do końca przemawiał na korzyść kwidzynian i mimo walki płocczan, to SMS ZPRP Kwidzyn zajął drugie miejsce w finale SMS Cup III.

SMS ZPRP Kwidzyn 31:27 (14:9) SMS ZPRP Płock

SMS ZPRP Kwidzyn: Dawid Urbanowicz 1, Kacper Siwik – Kornel Dziedzic 3, Franciszek Gregorski 1, Piotr Lewczyk 10, Kajetan Iwanowski, Konrad Koss, Jakub Tokarz 6, Kacper Wocial 1, Mateusz Myszka 1, Krystian Szymczak 2, Bartosz Pruszkowski 3, Maciej Łesyk, Kacper Łapiński 1, Oliwier Zalewski, Igor Malczak 2.

SMS ZPRP Płock: Paweł Krawczyk, Paweł Ciupa – Mateusz Janiszewski 2, Ignacy Jaworski 3, Szymon Hornik 4, Piotr Kuć, Krystian Marchewka 6, Marcin Gołąbek 1, Jan Sawicki 1, Wiktor Sęk, Jakub Wielgucki 1, Szymon Cieciora 1, Olivier Czajkowski 1, Karol Makowski, Jakub Semik 3, Dawid Petlak 4.

Niezmiernie i niezmiennie podoba mi się SMS Cup! To świetny sposób na rozpropagowanie Szkół Mistrzostwa Sportowego i szkolenia centralnego. Jest to też okazja do sparowania ze sobą SMS-ów – same plusymówi o SMS Cup, trener SMS ZPRP Kwidzyn – Mateusz Hanis. Z Płockiem, na przestrzeni ostatnich lat, graliśmy wielokrotnie i chyba dzisiejszym meczem przeważyliśmy nieco szalę na naszą stronę. Płocczanie się nie poddali i zostawili kawał serca na boisku, ale moim zdaniem – moim zawodnikom należą się pochwały za dobre zawody w obronie. W pierwszej połowie pomógł nam bramkarz Dawid Urbanowicz i każdy z 16 zawodników dołożył swoją cegiełkę. A przed jutrem mogę powiedzieć jedno – walczymy!dodał.