Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 15 Handball Polska

Ukazał się nr 15 Handball Polska

 

Ukazał się nr 15 miesięcznika "Handball Polska". Magazyn będzie dystrybuowany w sieci Kolportera i w salonach EMPiK. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku.

Numer kwietniowy podsumowuje występ kobiecej reprezentacji Polski w turnieju kwalifikacyjnym w Bukareszcie. Podopieczne Zenona Łakomego nie wykorzystały, po raz pierwszy w historii, szansy wywalczenia przepustek do igrzysk olimpijskich. Po meczach z Węgrami, a zwłaszcza z Japonią, i Rumunią polski trener zebrał lawinę krytyki. – Nie zna się na taktyce, nie reaguje na ławce, źle przygotował zespół – wyliczali zdeklarowani adwersarze Łakomego jednocześnie za nic mając 8. miejsce w mistrzostwach Europy 2006 i 11.lokatę w mistrzostwach świata 2007. Sam trener w materiale „Zadecydował początek” wyjaśnia, że brak awansu to w dużej mierze konsekwencja słabej ligi.  

Nasz męski zespół narodowy w kontrolnych spotkaniach ze Słowacją też nie zachwycił. W tym przypadku były to tylko testy. Trener Bogdan Wenta próbował nowych wariantów gry. Udanie za to zadebiutował na pozycji lewoskrzydłowego Rafał Gliński.

Kibice już nie mogą doczekać się emocji związanych z kwalifikacjami mężczyzn do Pekinu. Aleksander Kożuchów w rozmowie z „Handball Polska” turnieje we Wrocławiu i Zadarze zaliczył do „normalnych”. Ten w Paryżu nazwał z kolei „turniejem śmierci”. Nic dziwnego rywalizacja Francji, Norwegii, Tunezji i Hiszpanii zapowiada się arcyciekawie.

Pochlebne opinie od początku zbiera drużyna Ryszarda Skutnika. Jego zawodnicy już w kategorii juniorów udowodnili, że mają duży potencjał (4 miejsce ME i 6. m MŚ). O naszej młodzieżowej reprezentacji traktuje artykuł „Życie z kwasem mlekowym”. Jej czołowy gracz Damian Kostrzewa został nominowany do zespoły Europy, który pod koniec kwietnia zmierzy się z rówieśnikami z Rumunii („Ustrzelić medal”).   

W stałych rubrykach prezentujemy materiał szkoleniowy „Sposoby organizacji gry w ataku pozycyjnym” autorstwa Wojciecha Nowińskiego, trenera reprezentacji Polski juniorów. „Serce do walki” napisał psycholog Marcin Kochanowski.

Wywiadem z Jerzym Szafrańcem rozpoczynamy cykl „Jak zmienić oblicze polskiej piłki ręcznej”. W nim trenerzy, zawodnicy, działacze, sędziowie odpowiedzą m.in. na pytania – Czy konieczne są reformy w polskiej piłce?, czy powinna powstać liga zawodowa? za jakim systemem rozgrywek się opowiadasz?
To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile i listy. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach naszego pisma.