Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 14 Handball Polska

Ukazał się nr 14 Handball Polska

 

Ukazał się nr 14 miesięcznika "Handball Polska". Magazyn będzie dystrybuowany w sieci Kolportera i w salonach EMPiK. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku.


Numer marcowy zapowiada turniej kwalifikacyjny kobiet do Igrzysk Olimpijskich. Już po wydrukowaniu nakładu okazało się, że zmienił się skład grup. Polkom, zamiast Chorwatkom i zawodniczkom Wybrzeża Kości Słoniowej, przyjdzie rywalizować z Węgierkami i Japonkami. Zdanie piekielnie trudne, ale nie niewykonalne. „Mam marzenie, aby męska reprezentacja zazdrościła nam awansu. Chcemy być w końcu przed nimi „– myślami w niedaleką przyszłość wybiega Małgorzata Majerek. Drogie Panie – uwierzcie w siebie. Awansujecie. Zagracie w Pekinie. Zawsze macie pierwszeństwo.

Handball Polska przeprowadził wywiad z ministrem sportu i turystyki Panem Mirosławem Drzewieckim. Rozmawiamy m.in. o programie „Moje boisko – Orlik 2012”, które przewiduje budowę placów gier dla piłki ręcznej. Z kolei strategia rozwoju dyscypliny do 2015 r., opracowana przez ZPRP, zakłada powstanie na terenie województwa świętokrzyskiego ośrodka szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo. Minister uważa, że wspomniany projekt jest możliwy w realizacji.

Dotarliśmy do naszych czołowych zawodników. Karol Bielecki zwierzył się nam, że prywatnie nawiązał „kosmiczną znajomość. Kim jest ta tajemnicza nieznajoma? „Kola” zdradził jedynie, że ‘wszystko co nie jest polskie, mu szkodzi”. W środku numery „na rozkładówce” znajdziecie zdjęcie Karola wraz z Grzegorzem Tkaczykiem. O tym drugim w samych superlatywach wypowiada się jego klubowy kolega Sławomir Szmal. „Nie poznaję wręcz Grzegorza. Ma wielki posłuch w drużynie, jest prawdziwym mózgiem, liderem zespołu” – mówi popularny „Kasa” o grze w Reńskich Lwach.

Piszemy także o mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów. W tym roku złote medale zawisły na szyjach zawodniczek AZS AWFiS Gdańsk i zawodników POWEN-u Zabrze.  

O podsumowanie rundy zasadniczej ekstraklasy poprosiliśmy trenerów Bogdana Zajączkowskiego („Liga ciekawa, ale słaba”) i Jerzego Cieplińskiego („Wyrównany poziom”).

Pożegnaliśmy wielokrotną reprezentantkę Polski, przedwcześnie zmarłą, Mariolę Siwczyk.

W stałych rubrykach prezentujemy materiał Marcina Kochanowskiego psychologa męskiej reprezentacji Polski „U siebie zawsze lepiej …!!!?”. Każdy zapewne zna powiedzenie, iż mój dom jest moją twierdzą. Po przeczytaniu tekstu dowiemy się ile rzeczy można poprawić organizując na własnym terenie mecz.  

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile i listy. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach naszego pisma.

Zgodnie z podpisaną z Wirtualną Polską umową najciekawsze artykuły z "Handball Polska" można przeczytać pod adresami:

http://www.media.wp.pl/kat,88316,magazyn.html?ticaid=1599b

oraz

http://sport.wp.pl/kat,70714,kategoria.html