Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 13 Handball Polska

Ukazał się nr 13 Handball Polska

 

Ukazał się nr 13 miesięcznika "Handball Polska". Magazyn będzie dystrybuowany w sieci Kolportera i w salonach EMPiK. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku.

Numer lutowy podsumowuje mistrzostwa Europy. Polscy zawodnicy przed wyjazdem do Norwegii nie kryli się z wypowiedziami, że 5-6 miejsce ich nie interesuje. Najdalej posunął się Marcin Lijewski, który bez ogródek stwierdził, że celuje wyłącznie w złoto. Pozostali wicemistrzowie świata go poparli. Zaraz po tym wywiadzie „Lijek” dał głowę pod topór. Nad Wisłą takie oświadczenie jest wyrokiem. Za brak skromności, pokory, wstydu.

W Polsce występ podopiecznych Bogdana Wenty w ME przyjęto jak porażkę. Nie ma co ukrywać, każda ich gra w zawodach o dużą stawkę zawsze będzie porównywana do meczów z ostatnich MŚ. Mówiono i pisano, że tylko 7.miejsce, że słabo, że bez wyrazu, bez zmienników. Nie zastanawiano się, niby dlaczego miałoby lepiej? Czy dlatego, że mamy taką liczbę sukcesów, jak kwartet najlepszych finalistów ME? A może dlatego, że mamy tyle hal, ile oni? Że zorganizowaliśmy podobną liczbę wielkich imprez? Że kluby są tak samo silne, że piłka ręczna rozwija się wśród młodzieży tak dynamiczne? Jak odpowiemy na te wszystkie pytania, to pozwólmy naszym szczypiornistów ponownie mierzyć w najwyższe cele. Medal w Pekinie jest realny. Na przekór tym wszystkim przeciwnościom, które wymienione są wyżej.
    
W Lillehammer rozmawialiśmy m.in. ze złotymi medalistami, trenerem Ulrikiem Wilbekiem i jego zawodnikami – najlepszym lewoskrzydłowym imprezy – Larsem Christiansenem i Larsem Joergensenem. Wszyscy zgodnie przyznali, że zaskoczyła ich słabsza postawa Polaków. Zaznaczyli jednak, że niewykluczone, iż w kolejnym turnieju Białoczerwoni znów będą na ustach wszystkich. Czyżby miało to się stać w sierpniu br. w Chinach?

Do Pekinu droga wiedzie przez Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska na przełomie maja i czerwca odbędzie się turniej kwalifikacyjny do IO Pekin 2008. Aby pojechać do Państwa Środka, w rywalizacji ze Szwecją, Islandią i Argentyną musimy zająć co najmniej 2.miejsce. Trener Bogdan Wenta w obszernym wywiadzie mówi o przewietrzeniu kadry po ME i potrzebnie wprowadzenia nowych rozwiązań taktycznych. Pierwsze efekty zobaczymy w marcu. W Łodzi i Warszawie zagramy ze Słowacją.  

Artykuł „Olimpijska klasa” traktuje o pierwszych znanych już z nazwiskach polskich przedstawicielach w piłce ręcznej, którzy pojadą nas reprezentować w Pekinie 2008. Mowa o parze sędziowskiej Mirosławie Baumie i Marku Góralczyku.

W stałych rubrykach prezentujemy materiał szkoleniowy „Wyszkolenie indywidualne w obronie” autorstwa Wojciecha Nowińskiego, trenera reprezentacji Polski juniorów.  

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile i listy. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach naszego pisma.

Zgodnie z podpisaną z Wirtualną Polską umową najciekwasze artykuły z "Handball Polska" można przeczytać pod adresami:

http://www.media.wp.pl/kat,88316,magazyn.html     oraz

http://sport.wp.pl/kat,70714,kategoria.html