Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 12 Handball Polska

Ukazał się nr 12 Handball Polska

 

Ukazał się nr 12miesięcznika "Handball Polska". Magazyn będzie dystrybuowany w sieci Kolportera i w salonach EMPiK. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku.

Numer rozpoczynający 2008 r uwagę czytelników zwraca na mistrzostwa Europy. Do występu do tego turnieju zespół Bogdana Wenty przygotowywał się  w Lauritz Knudsen Cup (artykuł „Dobry prognostyk?” oraz w meczach towarzyskich z Białorusią („Dobre przetarcie”). Piszemy też o faworytach zmagań ME w Norwegii. Jak wiadomo papierowe wyliczenia nie zawsze znajdują potwierdzenie na boisku.
Zwolennicy w
ywiadów będą mieli co czytać. W czasie zgrupowania kadrowiczów w Gdańsku rozmawialiśmy z Marcinem Lijewskim, Sławomirem Szmalem i selekcjonerem Bogdanem Wentą, który marzy o generalskich pagonach dla drużyny. Plakat męskiej reprezentacji Polski będzie gratką dla kolekcjonerów.

Srebro wywalczone w mistrzostwach świata w Niemczech miało niebagatelny wpływ na wyniku plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2007 Roku i Drużynę Roku. Zostali nią nasi wicemistrzowie świata, a jej kapitan, Grzegorz Tkaczyka, uplasował się indywidualnie na 9.miejscu.

Z wydarzeń związanych z kobiecą reprezentacją Polski oddajemy głos Zenonowi Łakomemu, który zapowiada lutowe zgrupowanie kobiecych kadr – seniorskiej i młodzieżowej w Cetniewie. Jedna z jego podopiecznych zmieniała adres zameldowania. Agnieszka Wolska zdradza nam kulisy przenosin z Frankfurtu do  norweskiego Fjellhammer IL.

Piszemy o możliwości awansu do ekstraklasy przedstawiciela Wielkopolski. Ostatni raz w krajowej elicie klub z tego regionu gościł w sezonie 2001/2002. W Metalplaście Oborniki szybko skończyły się pieniądze i drużyna stoczyła się na samo dno, czyli do drugiej ligi. Duże szansę na promocję do wyższej klasy rozgrywek ma Nielba Wągrowiec. Gorzowscy akademicy nie zamierzają jednak oddać do końca rozgrywek pierwszego miejsca.

W stałych rubrykach Marek Góralczyk w materiale sędziowskim zajął się tematem „Rzutu rozpoczynającego grę.

Sporządziliśmy kalendarium „Przeżyjmy to raz jeszcze”, aby siedząc wygodnie w fotelu z "Handball Polska" w dłoniach można prześledzić najważniejsze wydarzenia minionego roku.
To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach naszego pisma.