Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 11 “Handball Polska”

Ukazał się nr 11 “Handball Polska”

 

Ukazał się nr 11miesięcznika "Handball Polska". Magazyn będzie dystrybuowany w sieci Kolportera i w salonach EMPiK. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku. Redakcja składa wszystkim czytelnikom wszystkiego najlepszego w 2008r.

Tematem przewodnim grudniowego numeru są Mistrzostwa Świata kobiet we Francji, w których Polska zajęła 11.miejsce. Wielu sympatyków szczypiorniaka, choć jest wyraźny postęp do imprezy tej rangi sprzed dwóch lat, to nie zadowala. Podobnie jak i samego trenera Zenona Łakomego, który ma świadomość, że przed jego drużyna jeszcze dużo pracy.  O tym traktuje m.in. wywiad ze szkoleniowcem.

Rozmowa z trenerem męskiej reprezentacji Polski Bogdanem Wentą  „Sekundy od zwycięstwa” w dużej części poświęcona jest turniejowi Christmas Trophy. Zaplecze naszej kadry było bardzo blisko końcowego triumfu na Słowacji. Selekcjoner kadry chwali m.in. Pawła Piwko, co zaowocowało powołaniem go na turniej Lauritz Knudsen Cup.

Zmiana barw klubowych przez filary męskiej kadry – Karola Bieleckiego i Grzegorza Tkaczyka została przez nas skrupulatnie odnotowana. Obaj zawodnicy zgodnie przyznają, że przejście do Rhein-Neckar Loewen było doskonałym posunięciem. Bielecki bez ogródek wyznaje, że „w ME chcemy na początek ograć Chorwację, jedną z najsilniejszych drużyn świata. To zwycięstwo pozwoliłoby nam ustawić sobie turniej. Jeśli tak się stanie będzie naprawdę dobrze”. Zmianę otoczenia chwali także inny reprezentant kraju, Bartłomiej Jaszka. Ten niezwykle pracowity piłkarz wraz z innym mistrzem Polski, Michałem Kubisztalem, trafił do berlińskich „Lisów”. Wiadomo, że to nie wszystkie polskie transfery w ostatnim okresie. Na przeprowadzkę zdecydowali się rówież inni wicemistrzowie świata 2007, Artur Siódmiak i młodszy z braci Jureckich.  

W numerze zajrzymy też do .. . klubów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Sportowe losy zaprowadziły tam Michała Matysika, byłego gracza Wisły Płock. „Matys" opowiada nie tylko o piłce ręcznej, ale także o wielbłądach i sztucznym stoku narciarskim pod dachem w Dubaju.

W stałych rubrykach można przeczytać tekst Marcina Kochanowskiego, psychologa męskiej reprezentacji o tym, co trener w trakcie przerwy na żądanie podczas meczu może i w jaki sposób powinien przekazać zawodnikom. Z kolei trener Wojciech Nowiński trener reprezentacji Polski juniorów w materiale szkoleniowym przybliża „Wyszkolenie indywidualne w obronie”. Nasz międzynarodowy sędzia Marek Góralczyk popełnił kolejny artykuł o karaniu bezpośrednią dyskwalifikacją zawodników.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach „Handball Polska”. Czekamy też na odpowiedzi na nasz pierwszy konkurs. Nagrodami są książki Bogdana Tuszyńskiego „Leksykon Olimpijczyków Polskich 1924-2006”.