28 grudnia 2007

Dania szykuje się do LK Cup

Dania – jeden z rywali Polski w turnieju Lauritz Knudsen Cup – przed Euro 2008 spotka się wyłącznie z silnymi rywalami. W pierwszym tygodniu 2008 r. podopieczni Ulrika Wilbeka oprócz naszego zespołu zmierzą się z Norwegią i Islandią. Potem czeka ich dwumecz z Niemcami.

Duńska reprezentacja spotka się na zgrupowaniu 2 stycznia. W dniach 4-6 stycznia w trzech miastach wschodniej Danii odbędzie się tradycyjny turniej LK Cup.

”Ten turniej traktujemy jak poważny sprawdzian dla naszej drużyny. Mecz z Norwegią będzie ostatnim testem przed ponowna grą z tym samym zespołem, ale już na mistrzostwach Europach. Spotkanie z Polską będzie preludium możliwości awansu do rundy zasadniczej” – powiedział trener Wilbek.

Po grach w LK Cup kadrowicze Danii będą kontynuowali zgrupowanie w Aarhus. Następnie dwukrotnie zagrają z zespołem mistrzów świata. Pierwsze spotkanie z Niemcami zaplanowano na 12 stycznia w Aarhus. Następnego dnia obie reprezentacje zagrają po drugiej stronie wspólnej granicy, w Kilonii. Duńczycy pierwszy mecz na Euro 2008 zagrają 17 stycznia w Drammen.

Fot. Dania na MŚ 2007 zdobyła brązowy medal
Program turnieju Lauritz Knudsen Cup:
4 stycznia (Roskilde-hallerne)

18.15 Polska-Islandia

20.15 Dania-Norwegia

5 stycznia (Broendby-Hallen)
12.15 Islandia-Norwegia

14.15 Dania-Polska

6 stycznia (Valby Hallen)
13.50 Norwegia-Polska

15.50 Dania-Islandia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest