20 grudnia 2007

Era sponsorem piłki ręcznej

Dzisiaj, 20 grudnia br., Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły podpisanie umowy sponsoringowej męskiej reprezentacji Polski.

Podjęcie współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce jest elementem przyjętej przez PTC strategii sponsorowania polskiego sportu. Operator wesprze drużynę już od początku batalii o udział w Igrzyskach Olimpijskich. Pierwszym krokiem do występu w Pekinie i poważnym sprawdzianem w nowym roku będą styczniowe Mistrzostwa Europy rozgrywane w Norwegii.

Era, jako sponsor generalny polskiej reprezentacji olimpijskiej, z satysfakcją wspiera kolejną utalentowaną polską drużynę w jej przygotowaniach do zbliżającej się Olimpiady. Po zwycięstwie w Superpucharze, w październiku 2007  roku, Mistrzostwa Europy 2008 dadzą drużynie kolejną sposobność na udowodnienie jej międzynarodowej klasy." – powiedział Klaus Tebbe, Dyrektor Strategii Marketingu i Sprzedaży PTC.

Męska Reprezentacja Polski w piłce ręcznej to wicemistrzowie świata z 2007 roku. Tytuł ten zdobyła podczas zawodów rozgrywanych w Niemczech, gdzie w meczu finałowym uległa gospodarzom turnieju. Większość naszych reprezentantów występuje obecnie w niemieckiej Bundeslidze – najsilniejsze lidze piłki ręcznej na świecie.

„Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął współpracę z jedną z najlepszych firm w Polsce. Powinno to przyczynić się do osiągnięcia podstawowego celu sportowego w 2008 roku, udziału polskiej męskiej reprezentacji w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie” – ocenił Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP.

Zaangażowanie się PTC w sportowy projekt sponsoringowy jest kontynuacją obranej strategii wspierania polskiego sportu na najwyższym poziomie. Od początku swojej działalności operator wspierał, np, Polską Ligę Koszykówki, zespół piłkarski Wisła Kraków, reprezentantów Polski w windsurfingu i wielu innych. Obecnie operator wspiera, m.in., Polską Reprezentację Olimpijską i Team Żeglarski Kusznierewicz-Życki.

Fot. Era

Więcej informacji:

Związek Piłki Ręcznej w Polsce – Marek Skorupski; rzecznik@zprp.pl; 0-662242705

Polska Telefonia Cyfrowa – Konrad Mróz; kmroz2@era.pl; 0-602203067.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest