Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 10 “Handball Polska”

Ukazał się nr 10 “Handball Polska”

 

Ukazał się nr 10 miesięcznika "Handball Polska". Magazyn będzie dystrybuowany w sieci Kolportera i w salonach EMPiK. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku.

Listopadowy okładka odnosi się do wygrania po raz pierwszy w historii przez reprezentację Polski prestiżowego turnieju w QS Supercup. Podopieczni Bogdana Wenty, pod drodze pokonując Niemcy, zrewanżowali się za finał Mistrzostw Globu. Strona tytułowa w części poświęcona jest również Mistrzostwom Świata kobiet, które tak udanie rozpoczęły nasze panie.

Oczywiście dużo miejsca w środku miejsca przeznaczamy dla zespołów narodowych. Oprócz wspomnianego QS Supercup towarzyszymy bezpośredniemu zapleczu kadry, które wygrało wielkopolski Grundfos Cup. Razem z dziewczynami Zenona Łakomego prześledzimy ich przygotowania do najważniejszej imprezy sezonu. Odwiedzimy Holandię i Francję.

Na przykładzie Interferie Zagłębia Lubin spróbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego polskie kluby nie są w stanie przejść dalej niż rozgrywki grupowe Ligi Mistrzów. Tego tematu dotyczą wywiady z Michałem Kubisztalem i trenerem Jerzym Szafrańcem. 

Przeniesiemy się też do Szwecji, gdzie w zespole IF Guif Eskilstuna gra, i to z dobrym skutkiem, Paweł Albin. Były zawodnik warszawskich klubów (Warszawianka i AZS AWF) w ciągu zaledwie dwóch lat zdążył objechać niemal całą Europę.  

Młodsi czytelnicy mogą zapoznać się z wynikami Turniejów Nadziei Olimpijskich, które odbyły się w Ciechanowie (dziewczęta) i Wągrowcu i Skokach (chłopcy). Najlepsi uczestnicy tych imprez otrzymali certyfikaty powołujące na zgrupowania centralne. U jednych młodych adeptów piłki ręcznej spotkało się to z zadowoleniem, u innych, co zrozumiałe, wywołało rozczarowanie. Szkoleniowcy podkreślają, że proces doboru kadrowiczów właśnie się rozpoczął i przed nikim nie zamykają na tym etapie drzwi.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach „Handball Polska”.

Fot. Okładka nr 10 HP