Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 9 Handball Polska

Ukazał się nr 9 Handball Polska

 

Ukazał się nr 9 miesięcznika "Handball Polska". Magazyn będzie dystrybuowany w sieci Kolportera. Część nakładu trafiła do salonów EMPiK. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku.

Październikowy okładka odnosi się do największego sukcesu klubowej polskiej piłki ręcznej w ostatnim okresie. Czekamy na kolejne mecze nawiązujące do stylu wygranej na wyjeździe Interferii Zagłebia Lubin nad SG Flensburg. Marcin Lijewski zapowiada srogi rewanż. Opisaliśmy również wizytę sekretarza generalnego IHF, Petera Muhlemattera w Polsce. Mamy nadzieję, że w grudniu zostanie ogłoszona radosna dla nas decyzja i Polska otrzyma prawa organizacji turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Kibice I-ligowych drużyn znajdą coś dla siebie. Zamieszczamy pełne składy zespołów tej klasy rozgrywek.  W artykule „Za wysokie progi” opisujemy – szkoda, że nieudaną – próbę SPR Safo Lublin awansu do grupowej fazy Ligi Mistrzyń.

Stałe rubryki to materiał szkoleniowy autorstwa trenera Wojciech Nowińskiego – „Atak pozycyjny-przeciwko obronom wysuniętym”. Natomiast psycholog męskiej reprezentacji Polski Marcin Kochanowski udowadnia, że „Koncentracja prowadzi do sukcesu”.

Z innych tekstów warto wymienić wywiad z Bogdanem Wentą, który mówi m.in. o swoim spotkaniu z Raulem Lozano.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach „Handball Polska”.