26 września 2007

Rosjanki już są

Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczynającego się w piątek turnieju kwalifikacyjnego o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do rywalizacji przystąpią cztery zespoły w tym gospodynie,lubelskie SPR Safo – pisze „Gazeta Wyborcza – Lublin”.

Oprócz mistrzyń Polski w imprezie zagrają rosyjska Łada Togliatti, hiszpańskie Balonmano Sagunto i turecki Milli Piyango. – Rosjanki, które w poprzednim sezonie dotarły aż do finału Ligi Mistrzów, przyjechały do naszego miasta już wczoraj – mówi Adam Rozwałka, rzecznik prasowy SPR. – W późnych godzinach wieczornych miały zaplanowany trening. Natomiast dziś w południe spodziewamy się przybycia Turczynek. Z kolei drużyna z Hiszpanii przyleci jutro. Muszę powiedzieć, że parkiet w hali na Globusie już został przygotowany zgodnie z zaleceniami EHF. Została tam położona specjalna wykładzina. Chodzi o to, aby na boisku nie było żadnych innych linii poza tymi do piłki ręcznej.

Warto dodać, że nawierzchni użyczył Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Wcześniej z tej samej wykładziny korzystali organizatorzy ME Masters w Krakowie.

Jak wiadomo, pierwsze mecze odbędą się w piątek, ale tego samego dnia rano wszystkie zespoły mają zaplanowany w hali gier 45-minutowy trening. Oczywiście w odpowiedniej kolejności. Wcześniej zespoły będą miały możliwość treningów, ale winnych obiektach.

W inauguracyjnym spotkaniu SPR Safo spotka się z Ładą (godz. 17.30), a potem Balonmano Sagunto zmierzy się z Milli Piyango (godz. 20). Do fazy grupowej LM awansuje tylko zwycięzca lubelskiego turnieju.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest