24 września 2007

Walne Zgromadzenie Delegatów

Rozszerzenie statutu Związku o zapis dotyczących piłki ręcznej plażowej oraz wprowadzenie do składu Zarządu przedstawiciela Okręgowych Związków Sportowych to jedne z ważniejszych spraw uchwalonych przez Walne Zgromadzenia Delegatów ZPRP, które odbyło się w niedzielę w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Honorowym gościem Zjazdu była członkini MKOl Irena Szewińska.

Delegaci przyjęli sprawozdanie Zarządu. Wiele nowych zapisów w statucie, np. przepisy antydopingowe, było podyktowanych wymogami jakie stawia ustawa o sporcie kwalifikowanym.

”Awans do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie co najmniej jednej reprezentacji. Utworzenie Klubu Sponsora piłki ręcznej obejmującego sponsorów reprezentacji, klubów i imprez organizowanych przez Związek i jego członków. Zorganizowanie w przyszłym roku w Kaliszu jubileuszu 90-lecia istnienia piłki ręcznej na ziemiach polskich&. Więcej meczów w Polsce z udziałem najlepszych naszych reprezentacji #8221; – to głowne zadania do zrealizowania do końca kadencji, o których mówił Andrzej Kraśnicki prezes ZPRP.

Szef Związku w podsumowaniu okresu obejmującego styczeń 2006-wrzesień 2007 do priorytetów, które udało się zrealizować, zaliczył zwiększenie budżetu ZPRP o ponad 100 procent opartego zarówno o środki ministerstwa jak i sponsorów. Zabezpieczenie dla reprezentacji narodowych kobiet i mezczyzn pełnego wyposażenia gwarantuje umowa podpisana z firmą Hummel. Mecze reprezentacji są pokazywane w Polsacie, a transmisje spotkań ekstraklasy w TVP Sport i TVP3.

Z podjętych przez Zarząd uchwał prezes Krasnicki wymienił m.in. kartę marketingową, która określa w tym zakresie prawa i obowiązki członków kadry narodowej, a z innych spraw  zmniejszenie opłat transferowych co zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez kluby.

"Nie mieliśmy pieniędzy. Mamy. Nie mieliśmy dobrych kontaktów z telewizją. I to się zmieniło. Brakuje nam tylko awansu do Pekinu" – ocenił Janusz Czerwińśki prezes honorowy ZPRP.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest