20 września 2007

Pobiegnij w Sztafecie Olimpijskiej

Już ponad 500 osób skorzystało z możliwości ubiegania się o miejsce w sztafecie olimpijskiej. Dzięki inicjatywie Samsung ogłoszonej na konferencji prasowej w dn. 12 września b.r. każdy, kto zarejestruje się na stronie www.sztafetaolimpijska.pl i uzasadni, dlaczego właśnie on powinien pobiec w sztafecie, ma szanse na udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu. Wśród dotychczasowych uczestników konkursu są przedstawiciele najróżniejszych zawodów – m.in. policjant, pielęgniarka i… ksiądz.

Rejestracja na stronie www.sztafetaolimpijska.pl (warunek ukończone 17 lat) potrwa tylko do 15.10.2007. Z rozpoczęciem każdych igrzysk olimpijskich wiąże się jeden z najbardziej znanych i najważniejszych zwyczajów – zapalenie znicza na stadionie gospodarza. Zanim to nastąpi, ogień olimpijski wędruje przez kilka kontynentów, kilkadziesiąt państw i wiele tysięcy kilometrów, niesiony w sztafecie.

W wyniku stopniowych kwalifikacji wyłonione zostaną dwie osoby, które zaszczycone będą możliwością reprezentowania Polski w Sztafecie Olimpijskiej. Główną nagrodą w konkursie jest podróż do Chin w terminie pomiędzy 5 kwietnia 2008 a 8 sierpnia 2008 r. oraz przywilej niesienia w sztafecie znicza olimpijskiego na wskazanym odcinku. Organizator konkursu zapewnia transport i zakwaterowanie w Chinach.

Oficjalne ogłoszenie zwycięzców będzie miało miejsce podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie 23. października 2007 roku.
Do dwojga zwycięzców konkursu dołączy troje przedstawicieli świata kultury i sportu. Już dziś wiadomo, że jednym z uczestników sztafety z Polski będzie znany aktor, Paweł Małaszyński.

Sztafeta Olimpijska to wyjątkowa szansa wniesienia bezpośredniego wkładu w Igrzyska Olimpijskie oraz zetknięcia się z najbardziej prestiżowym symbolem sportu – Ogniem Olimpijskim. Sztafeta rozpocznie się 1. kwietnia 2008 roku w Atenach. Jej uczestnicy pobiegną przez 113 miast w Chinach i 23 miasta w innych państwach.

Polscy uczestnicy będą nieść znicz z Ogniem Olimpijskim najprawdopodobniej w maju 2008 roku w okolicach chińskiego Guangzhou. Sztafeta zakończy się zapaleniem Ognia Olimpijskiego podczas ceremonii otwarcia igrzysk 8. sierpnia 2008 roku w Pekinie. Honorowy patronat nad akcją objął Polski Komitet Olimpijski.

Więcej informacji:
Bartosz Herman, Marketing Manager, tel. 22 – 607 44 98, b.herman@samsung.com
Monika Żuk, PR Specialist, tel. 22 – 607 45 12, m.zuk@samsung.com

ZOBACZ TAKŻE:

Ogień Olimpijski w Twoich rękach

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest