Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 8 Handball Polska

Ukazał się nr 8 Handball Polska

 

Ukazał się nr 8 miesięcznika "Handball Polska". Po raz pierwszy magazyn będzie dystrybuowany w sieci Kolportera. Część nakładu trafiła do salonów EMPiK. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku.

Wrześniowy numer zawiera Skarb Kibica, będący kompendium wiedzy o klubach kobiecej i męskiej ekstraklasy. Informator, zamieszczając składy wszystkich drużyn – zilustrowane zdjęciami – anonsuje w pigułce emocje, których już jesteśmy świadkami.

Lektura nazwisk daje wyobrażenie, o tym kto będzie walczył o medale mistrzostw Polski, a kto będzie bronił się przed spadkiem. Niewątpliwie zapowiada się ciekawy sezon, w którym trudno jednoznacznie wskazać głównych faworytów rozgrywek. Mamy nadzieję, że Skarb Kibica okaże się pomocny w dopingowaniu drużyn i będzie zawsze Państwu towarzyszył podczas ligowych meczów.           

W numerze czytelnik znajdzie ponadto podsumowanie – niestety nieudanych – Młodzieżowych Mistrzostw Europy kobiet w Turcji a także turnieju na Węgrzech, w którym wystąpiła nasza kobieca reprezentacja.  

Oprócz tego wywiady z Dorotą Malczewską (25 pytań do Koziorożca), Dawidem Nillsonem (Szwedzkie korzenie, polskie serce) i Mariuszem Jurkiewiczem (Wszystko zdarzyć się może …).

W części poświęconej sprawom sędziowskim zamieszczamy wykaz nazwisk rozjemców na najbliższy sezon ekstraklasy. Prezentujemy także rozmowę z szefem Kolegium Sędziów. Henryk Szczepański wyjaśnia m.in. czy w realiach polskiej piłki ręcznej możliwe jest wprowadzenie zawodowstwa wśród arbitrów.  

To nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach „Handball Polska”.