28 sierpnia 2007

Konferencje – „Sportowcy na Rynku Pracy”

Wszystkich zainteresowanych Projektem "Sportowcy na Rynku Pracy" zapraszamy do udziału we wrześniowych konferencjach prasowo-naborowych, podczas których będzie można uzyskać informacje, związane z naborem do drugiej tury.

Spotkanie w Katowicach: Hotel Novotel, Al.Raździeńskiego 16, 4 września o godz. 15.00
Spotkanie w Warszawie: Hotel Novotel, ul. Marszałkowska 94/98, 6 września o godz. 15.00

Udział w konferencji jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy

W ramach Projektu proponujemy bezpłatne szkolenia z zakresu: marketingu sportowego, zarządzania organizacjami sportowymi oraz przedsiębiorczości.

Formularz zgłoszeniowy i inne wiadomości znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.prrsportowcy.pl. Zainteresowanych prosimy też o kontakt z Centrum Doradztwa Zawodowego dla Sportowców tel.(22) 5336526.

Poniżej zamieszczamy rozmowę z Panem Pawłem Szybińskim uczestnikiem pierwszego cyklu szkoleń:

Krzysztof Frankowicz: Jak przebiegała Pana dotychczasowa kariera sportowa?– Trenowałem piłkę ręczną w Warszawiance w latach 1983 – 1991 grając na środku rozegrania. Moimi trenerami byli Zbigniew Trzpil, Zygmunt Piwowarski, przez krótki okres Pan Smakuszewski. W mistrzostwach Warszawy i makroregionu warszawsko – mazurskiego zawsze zajmowaliśmy pierwsze miejsca, największym sukcesem ogólnokrajowym było IV miejsce na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Łodzi.

Jak Pan trafił do programu?– O programie dowiedziałem się ze strony internetowej ZPRP. Uczestniczyłem w konferencji prasowej w gmachu Ministerstwa Sportu i tam wypełniłem formularz zgłoszeniowy. Na uczestnictwo w programie byłem zdecydowany już wcześniej, ale spotkanie się z organizatorami podczas w/w konferencji utwierdziło mnie w przekonaniu, że podjąłem słuszną decyzję.

Czym Pan się kierował? 
– Moim celem było podniesienie kwalifikacji, zdobycie kolejnego dyplomu, który ułatwiłby mi zdobycie pracy w sporcie.

Jakie zdobył Pan doświadczenie uczestnicząc w programie?
– Z programu wyniosłem przede wszystkim wiadomości, które często były dla mnie nowe. Poza tym poznałem wielu ludzi z innych dyscyplin sportowych, z którymi można było podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Jak Pan spożytkuje zdobytą wiedzę?
– Mam nadzieję wykorzystać ją w przyszłej pracy zawodowej, którą podejmuję już wkrótce w Ośrodku Sportu na stanowisku organizatora imprez sportowych.

Inne formy dokształcania, które Pan podjął np. szkolenia, kursy, konferencje
– W czasie uczestniczenia w programie studiowałem na uczelni sportowej, w ramach której odbyłem wiele kursów specjalistycznych,  w tym kurs menedżera sportu, menedżera imprez sportowych, instruktora pływania i piłki nożnej.

Czy trudno było znaleźć pracę?
– Jak już wspomniałem znalazłem pracę w sporcie, o której marzyłem od dawna. Ofert pracy w sporcie jest bardzo mało, więc znalezienie jej uważam za swój wielki sukces, do którego przyczynił się również mój udział w programie.

Jak Pan ocenia program, poziom merytoryczny wykładów, wykładowców, doradców zawodowych,  organizację? – Moja opinia na temat programu jest bardzo wysoka. Co do organizacji nie można mieć większych zastrzeżeń. Wykładowcy wydali mi się osobami, którzy posiadają olbrzymią wiedzę na tematy, o których mówili. Forma przekazu była dla mnie czytelna i interesująca. Wykłady były prowadzone w formie dyskusji, co mi się bardzo podobało. Nie była to tylko wiedza książkowa, było wiele przykładów wziętych z życia, co tylko urozmaicało wykłady. Gorąco zachęcam wszystkich, żeby poszli moim śladem.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest