Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 7 Handball Polska

Ukazał się nr 7 Handball Polska

 

Ukazał się nr 7 miesięcznika "Handball Polska". Część nakładu trafiła do salonów EMPiK. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku.

Okładkę i kolaż sierpniowego numeru poświęciliśmy wydarzeniu jakiego nie było dotąd w polskiej piłce ręcznej. Bogdan Wenta został pierwszym przedstawicielem naszej dyscypliny, który ma swoje miejsce w słynnej „Alei Gwiazd” w Cetniewie. Selekcjoner nie ukrywał, że to wyróżnienie traktuje jako dowód uznania dla całej dyscypliny,

Kolekcjonerzy plakatów powinni być usatysfakcjonowani. Prezentujemy męską Reprezentację Polski, która bez problemów wyeliminowała Holandię w drodze do finałów mistrzostw Europy.

Dosłownie bramki zabrakło naszym juniorom, by w Bahrajnie znaleźć się w kwartecie najlepszych siódemek globu. Ostatecznie nasze męskie nadzieje spisały się na „szóstkę”. Niektórzy kibice byli tym osiągnięciem jednak zawiedzeni. O Mistrzostwach w Azji traktuje materiał „Śladami Kubicy”.

Stałe działy to: materiał szkoleniowy „Zakończenie kontrataku 3”, który wyszedł spod pióra Wojciecha Nowińskiego trenera reprezentacji Polski juniorów młodszych. Marek Góralczyk podsumował „Sezon 2006/2007 oczami sędziego”. Psycholog męskiej reprezentacji Marcin Kochanowski tym razem zajął się tematem ryzyka, bez którego nie ma zwycięstwa. W rubryce „Oni też grali w piłkę ręczną” przybliżymy sylwetkę … mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem, Kamili Skolimowskiej.
Zajrzymy też do Kalisza, gdzie reaktywowała się sekcja piłki ręcznej. Calisia rozgrywki zacznie od II ligi, ale jej plany sięgają znacznie wyżej. Z kolei „Ambitna Kasia” opisuje m.in. największy sukces w historii LKS Kłos Olkusz, czyli awans do I ligi.

Oprócz tego wiele wywiadów m.in. z Elżebietą Olszewską oraz kilkoma reprezentantami Niemiec. Lato powoli się kończy dlatego dużo miejsce przeznaczyliśmy dla „piaskowej” odmiany szczypiorniaka.

To tylko niektóre z tematów. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach „Handball Polska”.