2 maja 2023

Narodowy Dzień Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zachęca wszystkich kibiców piłki ręcznej do włączenia się w akcję #mojaflaga.

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale przede wszystkim dostrzeżmy ją w trakcie wszystkich wydarzeń sportowych z udziałem naszych reprezentacji. Dziś, każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej #mojaflaga.

Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Może to być dowolna flaga – uszyta samodzielnie, kupiona, a nawet zrobiona z papieru. Flagę można wyeksponować przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. Później wystarczy opublikować zdjęcie w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga i #niepodległa.

Fladze państwowej należy się szacunek. Eksponowana publicznie musi być czysta oraz mieć czytelne barwy – nie może być pomięta lub postrzępiona. Flaga nigdy nie może też dotknąć podłogi, ziemi, bruku lub wody. Flagą również nie oddaje się honorów żadnej osobie, nie pochyla się jej przed żadną inną flagą lub znakiem. Ponadto na fladze państwowej RP nie wolno umieszczać żadnych napisów oraz żadnego rodzaju rysunków. 

Polska to historia, którą warto się dzielić! Mówi o tym Richard Butterwick-Pawlikowski – brytyjski historyk i badacz dziejów Polski i Litwy – podkreślając jak niesamowici są Polacy, którzy po latach zaborów i zniszczeń wojennych odrodzili się pod Biało-Czerwoną jako wspólnota.

Tegoroczne święto to już 19. rocznica formalnego uchwalenia Dnia Flagi. Wraz z Dniem Flagi 2 maja w Polsce jest obchodzony Dzień Polonii i Polaków poza granicami kraju, ustanowiony przez Sejm 20 marca 2002.

Z okazji Dnia Flagi RP pomalujmy świat na biało i czerwono!

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest