15 sierpnia 2007

Co się stało z młodzieżówką?

Polska przegrała kolejny mecz o miejsca 9-16 Młodzieżowych Mistrzostw Europy kobiet odbywających się w Izmirze. Tym razem podopieczne Zenona Łakomego uległy Serbii 22:29 (11:16). Polki w czwartek zagrają z Turcją o prawo gry o miejsca 13-16. Mecz będzie transmitowała miejscowa telewizja.

Obie drużyny spotkały się w turnieju Mazovia Cup tuż przed MME. Wówczas Polki wygrały 33:30. Tym razem lepsze okazały się Serbki. Trener Łakomy nie mógł w Izmirze w tym spotkaniu skorzystać z aż trzech podstawowych zawodniczek. Agnieszka Kocela i Patrycja Kulwińska musiały odpokutować za czerwone kartki otrzymane dzień wcześniej w potyczce z Niemkami. Z kolei Małgorzata Kucińska ma wybity kciuk lewej ręki i raczej nie zagra do końca imprezy.

”Były to kartki niezasłużone. Przyznał to zresztą szef sędziów, który nawet przyszedł i nas za to przepraszał. Niestety, gdy nie ma się wartościowych zmienniczek i zdrowia to trudno marzyć o sukcesie” – podsumował polski szkoleniowiec.

Wyniki uzyskiwane w Izmirze wskazują, że Polki grały w najsilniejszej grupie eliminacyjnej. Zarówno Hiszpania i Rumunia awansowały do półfinałów. Dla naszego zespołu małe to jednak pocieszenie.

W poniedziałek Białoczerwone zagrają z zespołem gospodarza turnieju – Turcją. Zwycięzca tego meczu zmierzy się z lepszą z drużyn pary Austria-Litwa w spotkaniu o miejsca 13-14. Przegrani zagrają o 15. lokatę.

”Wiele spraw się tu sprzysięgło przeciwko nam. Kontuzje, kartki. Zdobywamy jednak doświadczenie i wierzę, że ono zaprocentuje w przyszłości. Szkoda tylko, że wcześniej nie graliśmy tą drużyna na mistrzowskiej imprezie w kategorii juniorek” – dodał Łakomy.

Polska-Serbia 22:29 (11:16)
POLSKA: Maliczkiewicz 1, Morawiec – Szwed 3, Świderska, Sabała, Aleksandrowicz 3, Wanczyk 2, Mielczewska 3, Leskiewicz 1, Pielesz 4, M. Dąbrowska 2, Byzdra 3. Kary 10 min.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest