7 sierpnia 2007

Konflikt interesów

Mistrzynie Polski -szczypiornistki SPR Safo – pilnie trenują na zgrupowaniu w Kościerzynie. Dziś lublinianki w  meczu kontrolnym pokonały w Rumi Łączpol Gdynia 40:32. W  barwach SPR zadebiutowała Rumunka Magdalena Urdea, która grała krótko i zdobyła jedną bramkę.

Wczoraj ta 31-letnia zawodniczka po raz pierwszy trenowała z nowymi koleżankami. – To bardzo dobrze wyszkolona prawo skrzydłowa – mówi dla „Gazety Wyborczej – Lublin” Edward Jankowski, drugi szkoleniowiec SPR. – Wywarła na mnie i trenerze Janie Pacce pozytywne wrażenie. Jej atutem jest też skoczność i szybkość. Poza tym dysponuje dobrym rzutem. Nie muszę dodawać, że jest doświadczoną zawodniczką, bo występowała w takich klubach jak: Nitramonia Fagras, Oltchim Valcea, SG 09 Kirchhof, a ostatnio w niemieckim Vfl Oldenburg. Ma też na koncie wiele występów w reprezentacji swojego kraju i Lidze Mistrzów.

Natomiast nie ma już w Kościerzynie Małgorzaty Roli, która odniosła kontuzję i leczy się w Lublinie. Wcześniej taki sam los spotkał Katarzynę Duran, która wcale na zgrupowanie nie pojechała.

Niestety, nie wiadomo, jak się potoczą dalsze przygotowania do sezonu, bo następnym etapem miał być udział w turnieju „Laides Cup”. Impreza jest organizowana w Niemczech 18 i 19 sierpnia, a udział w niej biorą tej klasy zespoły jak: FC Nurenberg, Bayer Leverkusen, Metz czy wiedeńskie Hypo.

– Nie wiadomo, czy w niej wystartujemy – zapowiada trener Jankowski. – W tym samym czasie zaplanowano zgrupowanie reprezentacji Polski, na które powołano sześć naszych zawodniczek. Przedsezonowe ustalenia były zupełnie inne i będziemy się jeszcze odwoływali. Przecież to komplikuje nam i innym zespołom także przygotowania do sezonu. A jechać na takie zawody w słabym składzie to zupełnie bez sensu, po prostu wstyd. Zresztą w podobnej sytuacji jest również AZS AWFiS Gdańsk, który wybiera się na turniej do Szwecji czy Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Każdy ma zakontraktowane jakieś spotkanie i musi się z tego wywiązać. Mam nadzieję, że do końca tygodnia ta sytuacja zostanie wyjaśniona. Jeśli chodzi o dalsze wzmocnienia drużyny, to nadal szukamy rozgrywającej, szczególnie prawej. Na to zgrupowanie już chyba nikt nowy nie dojedzie, bo kończymy je w sobotę.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest