17 lipca 2007

Start przed nowym sezonem

W poniedziałek po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie treningi wznowiły zawodniczki Startu Elbląg. Niestety w nowym sezonie zabraknie kilku podstawowych zawodniczek – pisze „Dziennik Elbląski”.

Olszewska odchodzi

Na pierwszym przedpołudniowym treningu zjawiło się 17 zawodniczek, które przed rozpoczęciem zajęć zapoznały się z planem organizacyjnym na najbliższe tygodnie. Pierwszy trening, który ograniczał się do rozruchu, szczypiornistki Startu pod okiem trenerów Andrzeja Drużkowskiego oraz Dariusza Lotkowskiego odbywały na bocznym boisku Olimpii.

Nie uczestniczyła w nim Elżbieta Olszewska, która kilkadziesiąt minut wcześniej  pożegnała się z koleżankami, życząc im udanych spotkań w lidze. „Zagłębie Lubin zaproponowało mi dobre warunki socjalne i finansowe. Chce podnosić jeszcze swoje umiejętności, więc przystałam na ofertę. Podpisałam dwuletni kontrakt”. Do końca tego tygodnia była zawodniczka Startu będzie trenowała na obiektach w Elblągu.

Zgrupowanie na Litwie

„Od przyszłego poniedziałku dla drużyny zaczyna się okres ciężkiej pracy i na lekkie zajęcia zawodniczki nie mogą liczyć – mówi trener Drużkowski. – Zaczyna się 10-dniowe zgrupowanie w Druskiennikach na Litwie.

– Zaraz po przyjeździe wystąpimy w silnie obsadzonym turnieju w Gdańsku, gdzie oprócz nas zagrają AZSAWFiS Gdańsk, Łączpol Gdynia oraz Politechnika Koszalin – mówi trener. – W sierpniu przed nami turniej w Ciechanowie i kilka spotkań kontrolnych. Pracować będziemy nad techniką, taktyką oraz zgraniem poszczególnych formacji.

Kto przyszedł, kto odszedł?

Wśród nowych twarzy na pierwszy zajęciach uczestniczyły: bramkarka Iwona Łoś AZSAWFiS Gdańsk), rozgrywające Katarzyna Joszczuk (wychowanka MKS Ochota Warszawa, a ostatnio występująca w Słupii Słupsk) oraz Katarzyna Tutaj (KKS Kielce). Po okresie macierzyńskim do gry wróciła Olesia Mihdaliowa.

Jeśli chodzi o ubytki kadrowe w tym sezonie oprócz Olszewskiej w Starcie nie zobaczymy Barbary Jasińskiej (powrót do Zgody Ruda Śląska), Moniki Pełka-Fedak (urlop macierzyński). Miłą wiadomością dla kibiców może być informacja o powrocie do drużyny, na pierwszą część sezonu, Katarzyny Szklarczuk.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest