17 maja 2023

24 maja rozpoczną się Mistrzostwa Europy w beachhandballu!

Już tylko tydzień dzieli nas od rozpoczęcia 13 Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej. W Nazare o medale powalczą reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn w beachhandballu.

32 drużyny, 18 państw, 4 boiska, i jedno wielkie święto piłki ręcznej plażowej. W przyszłym tygodniu wszystkie oczy zwrócone będą na Nazaré. W dniach 24-28 maja położona na wybrzeżu Atlantyku, nadmorska miejscowość w Portugalii będzie gospodarzem 13. edycji Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej kobiet i mężczyzn.

Zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet na starcie stanie 16 drużyn, w tym obrońcy tytułu z Danii i Niemiec. 24 maja w dniu otwarcia EHF Beach Handball EURO 2023 rozegranych zostanie 16 spotkań w kategorii kobiet i 16 w kategorii mężczyzn.

Turniej oficjalnie otworzą oba mecze z udziałem gospodarzy: Holandia kontra Portugalia w przypadku kobiet i Węgry – Portugalia w przypadku mężczyzn.

Reprezentacja Polski seniorek w wyniku losowania trafiła do grupy D. W fazie wstępnej turnieju rywalkami drużyny prowadzonej przez duet trenerski Karolina Peda – Marek Karpiński będą aktualne wicemistrzynie świata – Hiszpanki, Rumunki i Chorwatki.
Z kolei Biało-Czerwoni pod wodzą Jarosława Knopika i Adriana Fiodora trafili do grupy A, w której zmierzą się z Norwegią, Chorwacją i Niderlandami.

7 drużyn kobiet i siedem drużyn mężczyzn na EURO uzyska bilet na III Igrzyska Europejskie, które w czerwcu zorganizuje Polska. W Tarnowie po raz pierwszy pojawi się w programie piłka ręczna plażowa; gospodarze Polska będą ósmym uczestnikiem.

Awans do fazy głównej turnieju uzyska 8 drużyn – po dwie najlepsze ze wszystkich czterech grup. Pozostałe osiem rozegra rundę pocieszenia i zagra o miejsca od dziewiątego do szesnastego.

W konfiguracji turnieju w Nazaré uwzględniono 4 korty, a transmisja na żywo ze wszystkich boisk będzie dostępna w EHFTV (mogą obowiązywać ograniczenia geograficzne). Dedykowany imprezie hashtag będzie widoczny na wszystkich kanałach społecznościowych EHF, w tym na nowym koncie EHF Beach Handball na Instagramie: #bheuro2023.

Poniżej pełne zestawienie poszczególnych grup

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest