12 lipca 2007

Piotrcovia już trenuje

Wznowiły zajęcia piłkarki ręczne Piotrcovii, które zakończyły poprzedni sezon zdobyciem wicemistrzostwa i awansem do finału Pucharu Polski. Zgłoszone zostały do rozgrywek o Puchar EHF. Trenują w hali Relax dwa razy dziennie. W niedzielę wyjadą na dziesięciodniowe zgrupowanie do Zaździerza, a zajęcia będą miały w hali w Łącku – informuje "Dziennik Łódzki".

Z piotrkowskim klubem rozstały się: Iwona Niedźwiedź-Cecotka (reprezentantka podpisała kontrakt z duńskim Aarhus) oraz Elżbieta Kopertowska, która zakończyła bogatą karierę. Prowadzone są rozmowy z Iriną Artsiomenką, ale wszystko wskazuje na to, że Białorusinka zostanie zawodniczką Kometalu Skopje.

Nieco dłuższe wakacje od koleżanek miała Kristyna Svatko, ale w sobotę brała ślub i będzie występować pod nazwiskiem Repelewska. Zespół wzmocnią: Gabriela Kornacka (francuski Hand Olimic Club, wcześniej w Sośnicy), Agnieszka Dąbrowska (Beskid Nowy Sącz) i Anna Gajęcka (MKS Zgierz). Trenuje w Piotrkowie Agata Rol, ostatnio skrzydłowa Łącznościowca Szczecin. Asystentem Romana Jezierskiego został Ryszard Czyż, który w poprzednim sezonie wywalczył mistrzostwo kraju i Puchar Polski z SPR Lublin.

Od 26 lipca do 15 sierpnia wicemistrzynie kraju trenować będą w Piotrkowie. Rozegrają mecze kontrolne z: Sośnicą, Ruchem, Zgodą. Od 17 do 19 sierpnia piotrkowianki wezmą udział w turnieju w niemieckim 0ldenburgu. Prawdopodobnie 22 sierpnia zespół wyjedzie na drugie zgrupowanie do Zaździerza. Piotrkowianki zaczną sezon 1 września meczem z Ruchem w Chorzowie. Piotrkowska inauguracja ekstraklasy odbędzie się 7 września (ze Zgodą).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest