3 lipca 2023

Delegacja ZPRP z wizytą na Mistrzostwach Świata mężczyzn U21 w Niemczech

Na zaproszenie Niemieckiej Federacji Piłki Ręcznej, przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce byli gośćmi podczas odbywających się w Niemczech w dniach 20.06 – 2.07 Mistrzostwach Świata Mężczyzn do lat 21.

Delegacja w osobach I Wiceprezesa Zarządu prof. Bogdana Sojkina, Członka Zarządu Grzegorza Gutkowskiego oraz pracownika biura ZPRP Jakuba Skorupy, miała okazję zapoznać się z organizacją mistrzostw w dwóch miastach – Magdeburgu i Berlinie. W trakcie wizyty przedstawiciele ZPRP odbyli spotkania z organizatorami wydarzenia w osobach Marka Schober’a – dyrektora generalnego DHB,  Thomasa Freyer’a – dyrektora ds. imprez międzynarodowych DHB oraz z jego zastępczynią, Merle Stocker, na których wymieniano doświadczenia w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata mężczyzn U21 w 2025 roku w Polsce. W trakcie pobytu odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej odpowiedzialnymi za organizację imprez mistrzowskich, Duńczykiem Pere’m Bertelsen’em i Niemcem Patric’em Strub’em, które zapoczątkowało formalne przygotowania do imprezy w 2025 roku.

Bardzo istotną częścią wizyty było spotkanie z Prezydentem Niemieckiej Federacji Piłki Ręcznej, Andreas’em Michelmann’em, w czasie którego została podpisana umowa o współpracy pomiędzy federacjami z Polski i Niemiec. Na mocy zawartego porozumienia następować będzie wymiana i współpraca pomiędzy federacjami w obszarach szkoleniowych, organizacyjnych i sportowych.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest