6 lipca 2023

ORLEN Summer Superliga pierwszy raz w Sulejowie!

Emocje po ostatnim turnieju w Gdańsku jeszcze nie opadły, a Summer Superliga już startuje z kolejnym turniejem. Przez najbliższe dwa dni Sulejów będzie stolicą polskiej plażowej piłki ręcznej. Trzeci turniej tegorocznego cyklu ORLEN Summer Superligi, po raz pierwszy w historii, zostanie rozegrany na terenie Sulejowskiego Centrum Sportów Plażowych przy ul. Koneckiej 45

Trzeci z czterech zaplanowanych turniejów eliminacyjnych do Finału ORLEN Summer Superligi zapowiada się niezwykle emocjonująco. Do Sulejowa przyjadą najlepsze ekipy z całego kraju, w tym obecni Mistrzowie Polski. Zawodnicy powalczą o cenne punkty w klasyfikacji.

W ostatnim turnieju ORLEN Summer Superligi, rozgrywanym na Energa Stadionie Letnim w Gdańsku, triumfowała ekipa Petry Płock. Płocczanie są również liderem klasyfikacji Mistrzostw Polski i zgłaszają poważny akces do powtórzenia sukcesu sprzed roku i zdobycia mistrzowskiego tytułu. Tuż za nimi, ze stratą 20 punktów znajduje się drużyna Gru Juko Piotrków Trybunalski, którzy w weekend wystąpią w roli gospodarzy. Rywalizacja w kategorii mężczyzn jest niezwykle zacięta. W cyklu bierze udział aż 19 zespołów, które walczą o 8 miejsc premiowanych awansem do Finałów Mistrzostw Polski.

Sensacyjnymi liderkami klasyfikacji ORLEN Summer Superligi Kobiet jest drużyna DTB Samboru Tczew. Ekipa z województwa pomorskiego zalicza najlepszy sezon w historii swoich startów. W poprzednich turniejach zajęła odpowiednio drugą i pierwszą lokatę, co pozwoliło im wskoczyć na fotel lidera, wyprzedzając doświadczoną drużynę Mistrzyń Polski Conkret Byczki Kowalewo Pomorskie. Do rywalizacji na pewno włączą się zawodniczki ECO Save Warszawa Ochota, która obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji i mają ogromną ochotę na pierwszy triumf w tym sezonie. Gospodynie turnieju, utytułowana drużyna, Gru Juko Piotrków Trybunalski sklasyfikowana jest na 5 pozycji.

Już w następny weekend po turnieju w Sulejowie rozegrany zostanie ostatni, czwarty eliminacyjny turniej ORLEN Summer Superligi w Bielsko-Białej. Po nim dowiemy się kto uzyskał awans do najważniejszej imprezy beach handballa w Polsce: Finału Mistrzostw Polski ORLEN Summer Superligi 2023, który zostanie rozegrany w Płocku 5-6 sierpnia. Awans uzyska 8 najlepszych drużyn w każdej kategorii.

Najbliższe zmagania będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube ORLEN Summer Superligi i Pilocie WP.

Lista drużyn:

ORLEN Superliga

WP Energy Gdańsk, Szczypiorniak Gniezno, BHT Bystra, KKS Włókniarz Konstantynów, GOKiS Kąty Wrocławskie, Dragons Szczecin, Mazur Sołdański Sierpc, Anilana Łódź, UKS Pawonków, Husaria Lubliniec, Ekoserwis Ciech Damy Radę Inowrocław, Stateo Termy Poddębice, Petra Płock, Gru Juko Piotrków Trybunalski, Delfin Grudziądz, Autoinwest Żukowo

ORLEN Superliga Kobiet

DTB Sambor Tczew, KPR Gminy Kobierzyce, AZS AWF II Warszawa, Eco Save Ochota Warszawa, SWEDA 360 Sport Gdańsk, UKS Pawonków, AZS Uniwersytet Warszawski, Pyrki Poznań, BHT Bielsko-Biała, Gru Juko Piotrków Trybunalski, AZS AWF I Warszawa, APR Poznań

Harmonogram:

Sobota (8 lipca)
8:40 start turnieju (kobiety)
10:00 start turnieju (mężczyźni)
16:00 koniec rywalizacji grupowej
19:20 ostatnie mecze

Niedziela (9 lipca)
13:20 mecz o brąz kobiet
14:00 mecz o brąz mężczyzn
14:40 Finał Kobiet
15:20 Finał mężczyzn

Lokalizacja:
Centrum Sportów Plażowych w Sulejowie

Następne turnieje:
IV turniej ORLEN Summer Superligi Bielsko-Biała 15-16.07
Finał Mistrzostw Polski ORLEN Summer Superliga Płock 5-6 sierpnia

Sponsorem tytularnym ORLEN Summer Superligi jest ORLEN S.A. Imprezę wspierają Superliga sp. z o.o., WP Sportowe Fakty, Juko. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport oraz Urząd Miejski w Sulejowie.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest