Trener z Wybrzeża

 

Zdzisław Czoska, który przez długi czas prowadził gdańskie drużyny oraz Start Elbląg Jest już oficjalnie nowym trenerem szczypiornistów Travelandu Społem. Szkoleniowiec podpisał umowę na rok.

– Przygotowania do sezonu rozpoczniemy już 2 lipca, ponieważ start ligi zaplanowano na początek września – powiedział  "Dziennikowi Elbląskiemu” 61-letni szkoleniowiec. Umowę Traveland sfinalizuje dopiero 15 czerwca, bo do tego czasu trener będzie jeszcze związany z Sokołem Kościerzyna (5. miejsce w I lidze).

Nadal natomiast nie wiadomo, jacy zawodnicy zostaną w Olsztynie. Dobra wiadomość dla kibiców jest taka, że w przyszłym sezonie będą grać Adam Tetyk i Krzysztof Maciejewski. Tetyk doszedł z klubem do porozumienia w sprawie uposażenia i podpisał aneks do umowy, która wiąże zawodnika do czerwca 2008 roku. Natomiast Maciejewski przedłużył kontrakt o rok.

Największy dylemat ma Marcin Malewski, który po raz kolejny nie dał działaczom definitywnej odpowiedzi. Wychowanek Warmii Traveland jest kuszony przez trzy kluby ekstraklasy. Poprosiłem o czas do piątku – mówi  Malewski. – Zmiana klubu wiąże się z przeprowadzką, tymczasem tu studiuję, tu mam dziewczynę, no i tyle lat gram w Travelandzie. Z drugiej jednak strony chcę się rozwijać sportowo, dlatego muszę wybrać przyszłościową ofertę podkreśla skrzydłowy.

Pod znakiem zapytania wciąż stoi gra w Olsztynie bramkarza Adama Wolańskiego. – Dalej jestem w zawieszeniu. Co prawda mam ważny kontrakt do czerwca 2008 roku, ale chcę zostać na tych samych warunkach finansowych, jednak Traveland uparcie proponuje mi niższe zarobki – tłumaczy 38-letni Wolański.

Tymczasem dyrektor klubu Leszek Dublaszewski niespodziewanie wznowił rozmowy z Andrzejem Bystramem, któremu skończyła się umowa. Działacze przedstawili niesatysfakcjonujące mnie warunki, ale wrócili do tematu. Trwają pertraktacje mówi 27-letni skrzydłowy.

Pertraktacje muszą zakończyć się do piątku, bowiem tego dnia działacze Travelandu chcą definitywnie zamknąć sprawę składu drużyny oraz jej budżetu na nowy sezon.