16 września 2023

Liga Mistrzyń: Minimalna porażka Zagłębia

W drugiej kolejce Ligi Mistrzyń CS Rapid Bukareszt pokonał po wyrównanej walce KGHM MKS Zagłębie Lubin 26:25. Miedziowe postawiły jednak faworyzowanym rywalkom bardzo trudne warunki pokazując się z dobrej strony przez całe spotkanie.

Już od pierwszych minut Mistrzynie Polski pokazały, że nie przyjechały do Bukaresztu by zdobywać tylko doświadczenie i po trafieniach Kingi Grzyb z rzutu karnego oraz Adrianny Górnej ze skrzydła objęły dwubramkowe prowadzenie. Drużyna z Bukaresztu sprawiała wrażenie zaskoczonej dobrą grą Polek, czego efektem były niecelne rzuty oraz straty, które spowodowały, że po 7 minutach spotkania gospodynie przegrywały już 1:4. Dopiero od tego momentu Rapid wrócił do meczu i w ciągu kolejnych pięciu minut doprowadził do stanu 5:5. Remis jednak nie utrzymywał się zbyt długo i to Zagłębie od wyniku 7:7 zaliczyło cztery trafienia z rzędu, obejmując prowadzenie, którego nie oddało już do końca pierwszej połowy, zakończonej wynikiem 12:15.

W drugiej połowie rywalki zaczęły stopniowo odrabiać straty i po 42 minutach gry mieliśmy już remis 19:19. Od tej pory to zawodniczki Rapidu Bukareszt przejęły inicjatywę w tym spotkaniu i budowały swoją przewagę, która wzrosła do czterech bramek (26:24). KGHM MKS Zagłębie Lubin nie zamierzało jednak odpuszczać i walczyło do ostatnich minut. Dzięki dobrym interwencjom Barbary Zimy w samej końcówce, Mistrzynie Polski odrobiły trzy trafienia i złapały kontakt z rywalkami. Jeszcze po końcowym gwizdku okazję do wyrównania wyniku spotkania miała Aleksandra Zych z rzutu wolnego, jednak odległość była zbyt duża by pokonać bezpośrednio bramkarkę Rapidu.

CS Rapid Bukareszt – KGHM MKS Zagłębie Lubin 26:25 (12:15).

CS Rapid Bukareszt: Ciuca, Sandru – Ortega 1, Buceschi 4, Da Cruz Kassoma 1, Lopez Herrero 3, Mogensen, Korsos 6, Kantor L., Kantor O. 7, Ostase 1, Fernandez Fraga 1, Hernandez Serrador 1, Badea, Janjusevic, Grozav 1.

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Zima – Promis 1, Pankowska, Grzyb 4, Przywara, Górna 6, Zych 3, Drabik 4, Szarkova, Michalak 1, Bujnohova 1, Kochaniak-Sala 3, Matielli 2, Jureńczyk, Milojevic.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest