21 maja 2007

Akcja Serbia rozpoczęta

Poniedziałek był pierwszym dniem zgrupowania kadrowiczek Zenona Łakomego, które szykują się do bardzo ważnego zadania. 2 i 9 czerwca w kwalifikacjach play off do MŚ 2007  zmierzą się z Serbią. Wcześniej czekają je sprawdziany z Ukrainą.

„Do Lublina przyjechały wszystkie zawodniczki, które powinny – powiedział szkoleniowiec reprezentacji. – Tzn. aktualnie mam do dyspozycji 18 dziewczyn Czekam na trzy następne. Obóz rozpoczęliśmy odnową biologiczną oraz spotkaniem z miejscowymi kibicami, którzy fetują zdobycie mistrzostwa Polski i Pucharu Polski przez  SPR”.

Do drużyny niebawem dołączą szczypiornistki Piotrcovii – Iwona Niedźwiedź-Cecotka i Kinga Polenz, które zdają zaległe egzaminu na uczelniach. Z kadry wypadła skrzydłowa Agnieszka Jochymek (Zagłębie Lubin) – brak zgody lekarskiej. Zastąpiła ją Małgorzata Rola (SPR). Dużo wcześniej z podobnych względów wiadomo było, że obrotową Aleksandrę Jacek (Zagłębie) zastąpi Monika Marzec (SPR). 

To nie koniec zdrowotnych problemów podopiecznych Łakomego. Na skręcony staw skokowy bardzo narzeka Karolina Siódmiak (Le Havre AC Handball). „To efekt gry z niewyleczoną kontuzją w lidze francuskiej” – dodał trener. – Mam poważne obawy czy Karolina zagra przeciw Serbii? Jest diagnozowana i zobaczymy jakie będą tego efekty. Dlatego dowołałem Martę Gęgę (Finepharm Jelenia Góra)".

Wieści napływające z Serbii wskazują, że rywalki zagrają w optymalnym składzie. Polski sztab szkoleniowy dysponuje wystarczającym materiałem, aby mieć jak najlepsze rozeznanie o przeciwniczkach.

Genaralnym sprawdzianem dla Polek będą towarzyskie mecze z Ukrainą (27 maja w Lublinie i 28 maja w Zamościu).   

ZOBACZ TAKŻE            

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest