20 listopada 2023

Biało-Czerwone rozpoczęły przygotowania do mistrzostw świata

Reprezentantki Polski w niedzielę 19 listopada spotkały się w Cetniewie, by rozpocząć ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Świata Kobiet 2023, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się na terenie Danii, Szwecji i Norwegii.

Przed nami najważniejszy okres w terminarzu damskiej reprezentacyjnej piłki ręcznej. Jak co roku, wraz z drugą połową listopada rozpoczyna się okres przygotowawczy do imprez mistrzowskich zaplanowanych na przełom ostatnich miesięcy w kalendarzu.

Rok 2023 stoi pod znakiem mistrzostw świata, które już za niespełna dwa tygodnie wystartują na parkietach Danii, Szwecji i Norwegii. Biało-Czerwone pierwszy mecz rozegrają w duńskim Herning w czwartek 30 listopada o godz. 20.30. Rywalkami będą zawodniczki z Iranu.

Zanim jednak do tego dojdzie, reprezentantki Polski pod wodzą selekcjonera Arne Senstada czeka okres intensywnych treningów oraz ostatnich meczów kontrolnych. Biało-Czerwone mistrzowskie zgrupowanie rozpoczęły w niedzielę 19 listopada w Cetniewie. Norweski trener powołał 18 zawodniczek (POWOŁANIA).

Już w niedzielę do Cetniewa dotarły niemal wszystkie z nich. Koleżanki czekają wyłącznie na Aleksandrę Rosiak, która razem ze swoim zespołem Krim Mercator Ljubljana rywalizowała wczoraj w Lidze Mistrzów i dotrze do Cetniewa w poniedziałek wieczorem.

Bardzo dobrą informacją jest kondycja zdrowotna zespołu. Wszystkie zawodniczki dotarły na zgrupowanie w zdrowiu i są do pełnej dyspozycji selekcjonera.

Biało-Czerwone nie spędzą jednak nad polskim morzem zbyt wiele czasu, bo już w środę wylecą do Norwegii, by od czwartku wziąć udział w towarzyskim turnieju Posten Cup. Reprezentacja Polski zmierzy się tam kolejno z Islandią (23.11, godz. 16.45), Angolą (25.11, godz. 19.15) i gospodyniami (26.11, godz. 14.45). Z Norwegii Polki udadzą się bezpośrednio do Danii, by w Skandynawii odbyć ostatnie treningi przed startem Mistrzostw Świata Kobiet 2023.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest