27 listopada 2023

Podsumowanie 10. kolejki Ligi Centralnej mężczyzn

Za nami 10. kolejka Ligi Centralnej mężczyzn! Sprawdźmy, które drużyny w tej serii rozgrywek cieszyły się z wygranej?

10. kolejkę Ligi Centralnej mężczyzn rozpoczęliśmy od wyrównanego meczu w Wągrowcu, gdzie miejscowa Nielba zmierzyła się z SMS-em ZPRP Kielce. Pierwsza połowa spotkania była bardzo zacięta i gra odbywała się na zasadzie “bramka za bramkę”. Do przerwy kielczanie minimalnie prowadzili 17:16. Po zmianie stron w 35. minucie SMS ZPRP Kielce zanotował serię trzech bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 23:19. Gospodarze do samego końca próbowali dogonić rywali, ale ostatecznie górą była drużyna z Kielc (33:30).

Ze zdecydowanego zwycięstwa cieszył się zespół AKPR AZS AWF Biała Podlaska, który pokonał we własnej hali KPR Autoinwest Żukowo (40:27). W pierwszej połowie spotkania gospodarze zbudowali tylko dwubramkową różnicę (16:14), ale po zmianie notowali serie trafień. Najskuteczniejszym zawodnikiem w spotkaniu był Jakub Tarasiuk, który zdobył 12 bramek.

W kolejnych meczach Siódemka Miedź Huras Legnica pewnie wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Team Handball Sosnowiec 37:30, a MKS Wieluń ambitnie powalczył z zajmującą drugie miejsce w tabeli MKS-em Padwa Zamość, ale ostatecznie przegrał 31:37.

W pojedynku sąsiadów tabeli Budimex Stal Gorzów pokonał przed własną publicznością Handball Stal Mielec 26:23. Od początku meczu rywalizacja była bardzo zacięta i co chwila na tablicy wyników oglądaliśmy remis. Dopiero w 51. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 22:19, a zawodnicy Handball Stal Mielec musieli gonić wynik. Budimex Stal Gorzów utrzymał jednak wypracowane prowadzenie i zdobył komplet punktów. Najwięcej bramek po stronie gospodarzy zdobył Mateusz Stupiński – 7 bramek, a w zespole z Mielca Dzianis Valyntsau – 7 bramek.

Emocji nie brakowało w meczu Sandra Spa Pogoń Szczecin z MKS-em Olimpia MEDEX Piekary Śląskie. Goście od pierwszych minut musieli gonić wynik, ale rywale systematycznie powiększali swoje prowadzenie. Po trzydziestu minutach szczecinianie zbudowali siedem oczek przewagi (20:13). W drugiej części MKS nie zamierzał się poddawać i postawił się gospodarzom. Spadła skuteczność zawodników Pogoni, a każdy ich błąd rywale zamieniali na kolejne trafienia. Drużyna z Piekar Śląskich była blisko odwrócenia losów meczu i chociaż szczecinianie po zmianie stron zdobyli tylko dziewięć bramek ostatecznie wygrali 29:28.

W niedzielę oglądaliśmy ostatni mecz tej kolejki rozgrywek, w którym zajmujący pierwsze miejsce w tabeli Śląsk Wrocław Handball pewnie zwyciężył z CKS Jurand Ciechanów aż 41:20.

Transmisje ze wszystkich meczów Ligi Centralnej Kobiet i Mężczyzn można śledzić za darmo na portalu streamingowym TVCOM.PL. Partnerem Technicznym Lig Centralnych jest Mizuno, a Oficjalnym Dostawcą Piłek marka Molten.