7 grudnia 2023

S. Matuszczyk: Cały mecz wierzyłam w zwycięstwo

Reprezentantki Polski Monika Kobylińska i Sylwia Matuszczyk skomentowały zwycięstwo Biało-Czerwonych nad Serbią (22:21) na start fazy zasadniczej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023. “Pokazałyśmy charakter. Mamy świetny zespół, w którym każdy skacze za sobą w ogień i mam nadzieję, że to widać” – cieszy się obrotowa.

Co to był za mecz! Reprezentacja Polski pokonała Serbię (22:21) w pierwszym meczu fazy zasadniczej MŚ 2023, choć w pewnym momencie Polki przegrywały nawet czterema bramkami. Biało-Czerwone zwycięstwo zapewniły sobie dopiero w ostatnich sekundach meczu (WIĘCEJ).

Po spotkaniu głos “na gorąco” zabrały kapitan Monika Kobylińska i obrotowa Sylwia Matuszczyk.

Monika Kobylińska: Jesteśmy świadome, że dziś szło nam dość ciężko. Jestem jednak naprawdę szczęśliwa, bo wygrałyśmy, choć mecz od początku nam się nie układał. Najważniejsze jednak, że na koniec to my cieszymy się ze zwycięstwa. Myślę, że pokazałyśmy dziś charakter. Dobrze walczyłyśmy w obronie, gdzie ciągle sobie pomagałyśmy. Były problemy w ataku, ale najważniejsze są kolejne dwa punkty.

Sylwia Matuszczyk: Nie wiem, czy w przeszłości za dużo naoglądałyśmy się reprezentacji mężczyzn, bo dziś wygrałyśmy w ich stylu, czyli na luzie jedną. Różnica bramkowa nie miała dziś jednak żadnego znaczenia. Najważniejsze jest po prostu zwycięstwo. W drugiej połowie pokazałyśmy charakter. Szło nam jak po grudzie, ani w ataku, ani w obronie nie potrafiłyśmy znaleźć odpowiedniego ustawienia, ale mamy dwa punkty. Na początku meczu dałyśmy się trochę stłamsić, a my w obronie zostawiałyśmy im za dużo przestrzeni. W drugiej połowie stanęłyśmy bardziej płasko i Serbki miały problem ze zdobywaniem bramek. Cały mecz wierzyłam w zwycięstwo. Rywalki nie były od nas lepsze. Wiedziałyśmy, że jeśli pozbędziemy się błędów, to gra będzie wyglądała dobrze. Mamy świetny zespół, w którym każdy skacze za sobą w ogień i mam nadzieję, że to widać.