26 marca 2007

Bracia Lijewscy promują Ostrów

Ostrowianie, Srebrni Wicemistrzowie Świata w Piłce Ręcznej, Marcin i Krzysztof Lijewscy witają już wjeżdżających do Ostrowa kierowców na promocyjnych billboardach. Plakaty z ich wizerunkiem oraz hasłem ,,Ostrów Wielkopolski nasze miasto’’ pojawiły się na głównych ciągach wjazdowych do miasta  – informuje portal Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wlkp

Fot. W.Kempa: Piłkarze ręczni trafili na bilboardy

W miniony piątek w ostrowskim Ratuszu odbyła się inauguracja kampanii promocyjnej ,,Ostrów Wielkopolski nasze miasto’’. Pomysł na wykorzystanie wizerunku braci Lijewskich zrodził się spontanicznie tuż po sukcesie narodowej drużyny szczypiorniaka w mistrzostwach świata. – Postanowiliśmy natychmiast wykorzystać ten sukces dla miasta, tym bardziej, że z propozycją taką zwracało się do nas także wielu mieszkańców, przedstawicieli środowisk sportowych i mediów – powiedział Radosław Torzyński Prezydent Ostrowa. – Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim Krzysztofa Lijewskiego 6 lutego uzyskałem zgodę na udział w tej kampanii.

Po przejrzeniu wielu zdjęć z różnych agencji prasowych okazało się, że żadne z nich nie spełnia wymogów technicznych zwłaszcza wykorzystania do druku wielkoformatowego. Prezydent Miasta podjął decyzję, by zorganizować sesję fotograficzną z udziałem braci w Hamburgu. Efektem tej wizyty jest banner, którego autorem jest Wojciech Kempa.

Podczas inauguracji w Ratuszu obecni byli rodzice braci Lijewskich: Łucja i Eugeniusz Lijewscy, licznie media oraz działacze Klubu Piłki Ręcznej oraz ok. 60 młodych adeptów piłki ręcznej z ostrowskich drużyn. W tym ważnym wydarzeniu zabrakło obu braci Lijewskich. Obaj mieli obowiązki w swoich klubach.

Z tego względu zaprezentowano z odtworzenia nagrany kilka dni wcześniej wywiad z obu braćmi. Telefonicznie, na żywo połączył się z Marcinem Prezydent Ostrowa Radosław Torzyński.

Nigdy nie przypuszczałem, że wraz z bratem będziemy promować Ostrów – mówi Marcin Lijewski. – Jestem z tego powodu dumny, podobnie jak z tego że jestem ostrowianinem i Polakiem.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest