Strona główna | PGNiG Superliga Kobiet | Trener Szafulski zaprasza na 21.kolejkę

Trener Szafulski zaprasza na 21.kolejkę

 

Jeszcze dwie kolejki pozostały do zakończenia rundy zasadniczej w ekstraklasie kobiet. Wyścig do miejsca nr 1 przed play off jest bardzo zacięty. Aż cztery drużyny mają szanse, aby je zająć. Największe ma liderujące Zagłębie Lubin, które o punkt wyprzedza tercet: AZS AWFiS Gdańsk, Piotrcovię i Safo Lublin. Na 21.kolejkę zaprasza trener koszalińskiej Politechniki Waldemar Szafulski.

Program 21. kolejki ekstraklasy kobiet:

sobota (10.03):
MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KS Start Elbląg 17.00
(sędziują Brehmer-Skowronek, delegat Michalik
Wojciech Szafulski: Piotrcovia gra o jak najwyższe pozycje w lidze. Występuje u siebie, personalnie ma mocny skład poparty zmienniczkami. To zdecydowany faworyt meczu. Typ 1.

KPR Ruch Chorzów – GZKS Sośnica Gliwice 14.00 (Bosak-Hagdej – Szymanowski)
W.Sz.: W sytuacja w dolnej części tabeli nie jest jeszcze wyjaśniona. Walka toczy się dosłownie o każdy punkt. To ważne spotkanie. W przypadku zwycięstwa Ruch zrówna się punktami z Sośnicą. Chorzowianki są na fali wznoszącej. Wzmocnienie bramkarką było dobrym posunięciem. Typ 1.

KS Zgoda Ruda Śląska–Bielszowice – KS AZS AWF Katowice 16.00 (Bochniarz-Oleśków)
W.Sz.: Kolejne derby Śląska. Zgoda u siebie nie zwykła tracić punktów. Prezentuje solidną piłkę. Typ 1.

KU AZS Politechnika Koszalińska – KS Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin 13.00 (Kaszubski-Wojdyr – Manyś)
W.Sz. Derby Pomorza. W takich meczach zawsze gramy o zwycięstwo. Chcemy pokazać dobrą piłkę ręczną i utrzymać 7. miejsce przed play off. Typ 1

KS DABLEX AZS AWFiS Gdańsk – MKS PR Finepharm Jelenia Góra 17.00 (Brenk-Chudzicki)
W.Sz.: Gdańszczanki walczą o jak najwyższą lokatę w pierwszej czwórce. Potrzebują punktów.
Byłaby to duża niespodzianka, gdyby AZS nie wygrał. Zespół z Jeleniej Góry na wyjazdach raczej nie zdobywa punktów. Typ 1.

MKS Interferie Zagłębie Lubin – SPR Safo ICom Lublin 18.30 (Budziosz-Olesiński – Tarczykowski)
W.Sz.: W środę graliśmy z Zagłębiem w Pucharze Polski. W poprzednich meczach widziałem ten zespół w lepszej dyspozycji. Gospodynie wystąpią bez swych skrzydłowych. Kaja Załęczna ma rękę w gipisie, a Agnieszka Jochymek z nami poważnie skręciła nogę. W dobrej formie jest za to bramkarka Sabina Kubisztal, która ostatnio odczuwała infekcję grypową. Przewiduję zwycięstwo Zagłębie ze wskazaniem na remis. Typ 1.