27 lutego 2007

Zgoda zagra z Chorwatkami

Zespół RK Trnensjevka Zagrzeb będzie rywalem piłkarek Zgody Ruda Śląska w ćwierćfinale Challenge Cup. Pierwszy mecz zaplanowano 17/18 marca w Chorwacji, rewanż tydzień później w Polsce.

Trnensjevka po 15. kolejkach rodzimej ekstraklasy zajmuje 7.miejsce na 12 zespołów. Kadra drużyny opiera się wyłącznie na zawodniczkach chorwackich. Najbliższy rywal Zgody w Challenge Cup w ¼ finału wyeliminował włoską drużynę H.C. Nuorese – 34:22 na wyjeździe i 39:29 u siebie.

Andrzej Szulc, dyrektor rudzkiego klubu oraz trener Janusz Szymczyk zgodnie przyznają, że losowanie mogło wyłonić znacznie gorszego przeciwnika. „Mogliśmy trafić na silne rumuńskie drużyny. Los mógł nam przydzielić jednak Słowaczki, a wtedy wyjazd byłby dosłownie na drugą stronę ulicy” – powiedział Szulc o rywalu z Bańskiej Bystrzycy.

Szkoleniowiec Zgody ostrzega jednak przed zbytnim optymizmem. „Zespoły z byłej Jugosławii zawsze coś znaczyły i w piłkę ręczną potrafią grać. Uważam, że klub z Zagrzebia gra na naszym poziomie. Największy problem pojawi się wkrótce, gdyż będziemy musieli grać co trzy dni, aby pogodzić występy w lidze, Pucharze Polski i europejskim pucharze” – stwierdził Szymczyk.

Jego zdaniem mankamentem są kontuzje w drużynie, co ogranicza pole manewru. Z kadry dochodzą informacje, że problemy z kolanem ma Małgorzata Liwa. Kłopoty ze zdrowiem mają także Joanna Kozyra i Agnieszka Ślusarz.  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest