10 lutego 2007

Prezes Orlenu popiera piłkę ręczną

Prezes zarządu PKN Orlen Piotr Kownacki, który w sobotę obserwował mecz ekstraklasy szczypiornistów Wisła Płock – Chrobry Głogów, w rozmowie z kibicami zespołu i przedstawicielami mediów przyznał, że jest sympatykiem piłki ręcznej i wyraził opinię, że tę rokującą sukcesy dyscyplinę należy popierać.

Prezes Kownacki ustosunkował się w ten sposób do pytań o przyszłość klubu, skierowanych w liście kibiców Wisły do szefa Orlenu oraz do rodowitego płocczanina, ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego. Płockich miłośników sportu niepokoi los klubu, tym bardziej, że od pewnego czasu w Płocku krążą pogłoski jakoby PKN zamierzał wycofać się ze sponsorowania klubu. W czerwcu 2007 r. kończy się okresowa umowa sponsorska pomiędzy Orlenem a Wisłą i jeśli nie zostanie ona przedłużona, klub czeka upadek.

Pytany, czy wizyta na meczu to przejaw sympatii dla Wisły Płock oraz jej drużyn piłki ręcznej i nożnej, prezes odpowiedział: "Tak, jestem sympatykiem piłki ręcznej. Orlen finansuje, obok Wisły Płock, także Orlen Team". Na pytanie, z finansowania jakich dyscyplin firma może zrezygnować Kowancki odpowiedział: "Prawda jest taka, że to nie będzie moja jednoosobowa decyzja. Uważam, że należy skoncentrować się na jednej dyscyplinie, takiej, która przynosi największe sukcesy, a nie się rozpraszać. Piłka ręczna jest z dużymi szansami na medal na Olimpiadzie, więc… Trzeba piłkę ręczną popierać".

O piłce ręcznej Kownacki, który Prezesem Zarządu PKN ORLEN jest od 18 stycznia br., mówił z zainteresowaniem, natomiast niechętnie odpowiadał na pytania o swój stosunek do zespołu piłki nożnej. Z wypowiedzi szefa Orlenu wynikało jednak, że futbol, podobnie jak sporty motorowe, nie jest mu szczególnie bliski…

Minister Wojciech Jasiński, który od 30 lat mieszka w Płocku, przypomniał, że Orlen jest spółką z niewielkim udziałem Skarbu Państwa. "Oczywiście będę rozmawiał na ten temat z panem prezesem, ale mogę tylko zachęcać do dalszego finansowania – powiedział. – Dostałem list otwarty od kibiców i przygotowuję odpowiedź. Jako płocczanin chciałbym, żeby tu był sport na wysokim poziomie i będę chciał zrobić wszystko, by tak się stało".

Prezes Kownacki obiecał, że na przełomie lutego i marca odbędzie się debata z udziałem władz miasta, klubu i kibiców. Wówczas ma zapaść decyzja odnośnie ewentualnej budowy nowej hali sportowej. Szef Orlenu zapowiedział, że klub – związany z Koncernem od 44 lat – nie będzie otrzymywał więcej środków finansowych niż dotychczas.  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest