26 stycznia 2007

Prasa o horrorze Polski na MŚ

Polacy po wysokiej porażce z Francją pokazali w czwartek charakter, pokonując w mistrzostwach świata po dramatycznym meczu Islandię 35:33. Nasi zawodnicy są coraz bliżej awansu do ćwierćfinału i zapewnienie sobie dalszego prawa gry o kwalifikację olimpijską.

Oto tytuły z dzisiejszej prasy:

Przegląd Sportowy: Polski granat ręczny
35:33 wygrali Polacy horror z Islandią w Halle! Są coraz bliżej awansu do najlepszej ósemki mistrzostw świata. – Cieszy, że podniesiemy się po porażce z Francją – mówił trener Wenta. – W środę wieczorem spotkaliśmy się całą drużyną i długo dyskutowaliśmy. Zespół wyciągnął wnioski. Tunezyjczycy i Słoweńcy są w naszym zasięgu.

Gazeta Wyborcza: Polacy znów wygrywa po horrorze
Kolejny fantastyczny występ polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata w piłce ręcznej! Biało-czerwoni po dramatycznym meczu pokonali Islandię 35:33 (12:14). Po meczu jeden z islandzkich piłkarzy rzucił w stronę Polaków – Nie macie jaj.
Właśnie tym meczem chłopcy pokazali, że mają jaja odpowiedział trener Bogdan Wenta. Selekcjoner Polaków starł się ze szkoleniowcem Alfredem Gislason. Panowie nie podali sobie ręki doszło do pyskówek. Na konferencji obaj trenerzy nie chcieli wracać do incydentu.

Rzeczpospolita: Skuteczność wróciła w drugiej połowie
Po zwycięstwie nad Islandią 35:33 (12:14) Polacy są o krok od awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata. Może pora uwierzyć, że mogą wrócić do kraju z medalem.

Dziennik Bałtycki: Znakomita końcówka Bieleckiego
Polacy znakomicie odbudowali się po przegranej z Francją i wrócili do gry o czołowe miejsca w swojej grupie. Po bardzo dobrym meczu pokonali Islandię. Dzisiaj dzień przerwy, a w weekend białoczerwoni zagrają z Tunezją i Słowenią. Awans do ćwierćfinału jest już na wyciagnięcie ręki.

Życie Warszawy: Polacy po ciężkim boju pokonali Islandię
Nasi piłkarze ręczni odnieśli czwarte zwycięstwo w mistrzostwach świata w Niemczech. Wczoraj pokonali Islandię 35:33.

Dziennik: Polscy szczypiorniści pokonali Islandię
To już czwarte zwycięstwo Polski i pierwsze w drugiej rundzie mistrzostw świata w piłce ręcznej. Nasi szczypiorniści po zaciętym meczu pokonali silną reprezentację Islandii 35:33 (12:14) i mają coraz większe szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Wszystko rozstrzygnie się w kolejnych dwóch spotkaniach biało-czerwonych.

Dziennik Polski: Odrobili straty
Polacy coraz bliżej ćwierćfinału MS piłkarzy ręcznych. W swym drugim meczu w grupie I rundy zasadniczej 20. MŚ piłkarzy ręcznych Polska wygrała w Halle z Islandią 35-33.

Fakt: Poszło o to kto ma jaja
Zwycięstwo, a potem kłótnia z Islandczykami. W końcówce rywale spuchli, a my mieliśmy żelazną kondycję- mówi trener Bogdan Wenta. ‘Trener Gislason motywował Islandczyków, mówiąc, że Polacy nie mają jaj. Ale my pokazaliśmy, że nam niczego nie brakuje” – mówi zadowolony Jurasik.

Głos Wielkopolski: zwycięska bitwa!
Polscy piłkarze ręczni zachowali szanse na medal mistrzostw świata rozgrywanych w Niemczech. Wczoraj po dramatycznej i twardej walce podopieczni Bogdana Wenty wygrali z Islandią 35:33 (12:14). Polacy zapomnieli już o wcześniejszej porażce z Francuzami i zagrali naprawdę znakomite spotkanie.

Trybuna: Akcja za akcję
Westfalskie Halle znowu szczęśliwie dla piłkarzy ręcznych. Było to jedno z najbardziej emocjonujących spotkań w wykonaniu podopiecznych trenera Bogdana Wenty; dramaturgią przypominało też zwycięski bój z gospodarzami-Niemcami w rundzie wstępnej. Polacy triumfowali, mimo że na początku drugiej odsłony mieli cztery gole do odrobienia, a Tłuczyński – etatowy wykonawca rzutów karnych dwukrotnie nie wykorzystał szansy.

Super Express: Polacy podnieśli się
Piekny sen o medalu mistrzostw świata trwa. Wczoraj piłkarze ręczni pokonali 35:33 lidera naszej grupy i jednego z faworytów całej imprezy, Islandię. Tylko niewyobrażalny pech może pozbawić podopiecznych Bogdana Wenty awansu do ćwierćfinału

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest