9 października 2006

Trenerzy typują wyniki ekstraklasy

Zmiany w terminarzu spotkań kobiecej ekstraklasy dobitnie świadczą o tym, że na dobre rozpoczęła się rywalizacja w międzynarodowych pucharach. 8. kolejka ligowych zmagań rozpocznie się już we wtorek, a zakończy zgodnie z planem w sobotę. Od dziś każdą kolejkę będzie zapowiadał inny trener z grona drużyn walczących o medale mistrzostw Polski.

Zanim przystąpimy do szczegółowej zapowiedzi pamiętajmy, że lidera Zagłębie Lubin (Puchar Zdobywców Pucharów) i SPR Safo ICom Lublin (kwalifkacje do Ligi Mistrzów) za kilka dni czekają poważne sprawdziany z europejskimi rywalami.
A więc zaczynamy. Jako pierwszy o typowanie został poproszony były selekcjoner reprezentacji Polski, trener AZS AWFiS Gdańsk – Jerzy Ciepliński.

Finepharm Jelenia Góra – SPR Safo ICom Lublin. JC: Zespół z Jeleniej Góry spisuje się coraz lepiej. Miał problemy kadrowe, ale powoli odnajduje swoją przyszłość. Za wcześnie jednak, aby zagrażał najlepszym. Typ 2.

Łącznościowiec Szczecin ? MKS Zagłębie Lubin. JC: Łączościowiec od lat gra w niemal nie zmienionym składzie. Widać postęp w grze. W konfrontacji z Zagłębiem, to nie wystarczy na korzystny wynik. Typ 2.

Sośnica Gliwice – KU AZS Politechnika Koszalińska. JC: Bardzo ciekawy mecz. Obie drużyny nie zajmują eksponowanych miejsc. Nikt nie jest bez szans. Typ remis.

Start Elbląg – KPR Ruch Chorzów. JC: Start to dojrzały zespół, ma w swoim składzie kilka dobrych zawodniczek. Z kolei Ruch potrzebuje czasu, aby ustabilizować formę. Nawet nie jest to kwestia trenera. Typ 1.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KS Zgoda Ruda Śląska. JC. Zgoda ostatnio gra dobrze (cztery zwycięstwa w trzech ostatnich meczach przyp. autora). Piotrcovia nie w pełni wykorzystuje swój potencjał. Typ 2.

AZS AWF Katowice – KS AZS AWFiS Gdańsk. To rywalizacja młodych zespołów. Katowiczanki czynią stały postęp, ale jeżeli moj zespół chce liczyć się w ekstraklasie, to nie możemy pozwolić sobie w tym przypadku na porażkę. Typ 2.

Program 8.kolejki ekstraklasy kobiet

10.10 (wtorek)
MKS PR Finepharm Jelenia Góra – SPR Safo ICom Lublin godz. 17.00 (sędziują Figarski-Żak, delegat Klimowicz)
KS Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin ? MKS Interferie Zagłębie Lubin 17.00 (Leszczyński R.-Strzelczyk)

13.10 (piątek)
GZKS Sośnica Gliwice – KU AZS Politechnika Koszalińska 17.00 (Bejnar-Moskalczyk, delegat Cłapiński)

14.10 (sobota)
KS EB Start Elbląg – KPR Ruch Chorzów 17.00 (Chmielecki-Majchrowski, Tarczykowski)
KS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KS Zgoda Ruda Śląska?Bielszowice 16.00 (Budziosz-Olesiński, Wróblewski)
KS AZS AWF Katowice – KS DABLEX AZS AWFiS Gdańsk 17.00 (Małek-Nowak)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest