30 października 2006

XXXI Turniej o Puchar Śląska im. Huberta Gorsza

Debiut selekcjonera
31 edycja międzypaństwowego turnieju o Puchar Śląska w piłce ręcznej kobiet będzie oficjalnym debiutem trenera Zenona Łakomego w roli szkoleniowca drużyny narodowej. Impreza będzie jednocześnie ważnym etapem przygotowań biało-czerwonych do udziału w mistrzostwach Europy (7-17 grudnia w Szwecji).

"Cieszę się, że pierwszy dzień pracy upłynął mi na spotkaniu z mediami, bo pracując przez wiele lat w Niemczech wiem, że tam trener kontakty z dziennikarzami ma wpisane w kontrakt" – tak sympatycznie przywitał się z dziennikarzami trener Łakomy.
W turnieju, który zaczyna się w piątek, 3 listopada, obok Polek wystartują także siódemki, Hiszpanii, Ukrainy oraz Włoch, trzy pierwsze ekipy są finalistkami ME. Zawody rozegrane zostaną w trzech miastach – Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Mysłowicach, przy czym dla Mysłowic wizyta piłkarek ręcznych będzie pierwszą w historii.

"Mysłowice chcą gościć piłkę ręczną, Mysłowice wchodzą w handballowe klimaty" – usłyszeliśmy obok zapewnień organizatorów, że w Rudzie Śląskiej i Chorzowie, które od lat piłką ręczną stoją, atmosfera i pełne hale będą murowane. Bilety na poszczególne dni (na dwa mecze) można nabywać w kasach wymienionych ośrodków w cenie 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).

"Zgrupowania mnie nie przerażają, bo przeżyłam ich już wiele w życiu, ale przyznam, że studiując, pracując i prowadząc normalny dom musiałam się mocno nagimnastykować, by wszystko sobie poukładać. Mam nadzieję, że będę godnie reprezentowała klub (AZS AWF Katowice), Śląsk i Polskę" – zapewniła bramkarka Krystyna Wasiuk, która być może w trakcie turnieju zaliczy jubileuszowy, 50 występ w drużynie narodowej.
Zbigniew Cieńciała

Program turnieju

Ruda Śląska – 3.11. (piątek)
Hiszpania – Ukraina (godz. 16.00), ceremonia otwarcia (17.30), Polska – Włochy (18.15).
Mysłowice – 4.11. sobota
Włochy – Hiszpania (16.00), Polska – Ukraina (18.00)
Chorzów – 5.11. (niedziela)
Ukraina – Włochy (10.00), Polska – Hiszpania (12.00), ceremonia zamknięcia (13.30).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest