9 listopada 2006

Reprezentacja Łakomego szykuje się do Pucharu Świata

W Cetniewie rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej kobiet. Dwie z 19 powołanych zawodniczek nie były w czwartek do dyspozycji trenera Zenona Łakomego. Zabrakło uskarżającej się na uraz kolana Agaty Wypych oraz Doroty Malczewskiej, która ze względu na egzamin na uczelni dojedzie dzień później.

?Agata dostała tydzień wolnego i nie pojedzie z nami do Danii. Jej uraz to stara sprawa. W przypadku dużych przeciążeń trzeba zwolnić tempo? ? powiedział trener reprezentacji.
Kadrowiczki w czwartek po południu trenowały w hali, a wieczorem miały w planach zajęcia teoretyczne. Podobny program przewiduje każdy dzień zgrupowania do niedzieli włącznie. W poniedziałek rano reprezentacja uda się drogą lotniczą z Gdańska via Kopenhaga do Aarhus na zawody Pucharu Świata.

"Po roku pracy z młodzieżówką i turnieju O Puchar Śląska ten styl grania, która pokazała Hiszpania jest tym, do którego dążę. Agresywnie w obronie, kontra, atak pozycyjny bez przerwy w kierunku bramki, po krzyżówkach, po zmianach pozycji. Wymaga to olbrzymiej pracy. Raz na zawsze chcę skończyć z chodzoną piłką ręczną. Nie może być ustawiania jakiś pseudozagrywek taktycznych, które rozleniwiają zawodniczki, a w konfrontacji z tymi najlepszymi nic nie przynoszą" – powiedział trener Łakomy.

Szkoleniowiec podkreślił, że po raz pierwszy od wielu, wielu lat w reprezentacji pojawiłły wreszcie najbardziej utalentowane juniorki. Byzdra i Pielesz pokazały, że w niektórych elementach dorównują starszym koleżankom.

"Będą się starał, aby w najmłodszym szkoleniu, także w reprezentacji rocznika 1990, który prowadzi trener Pecold, narzucać rozwiązania, które są w tej chwili w Europie na topie. Musimy wreszcie zacząć pracować w jednym kierunku, w tym samym celu. Przez 29 lat mojej pracy, obojętnie z kim pracuję, zawsze idziemy do przodu, to dlaczego mam teraz zwątpić. Jestem po to, aby pomóc dyscyplinie, a nie kreować swoje nazwisko" – zakończył opiekun reprezentacji Polski.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest