17 listopada 2006

Niedźwiedź-Cecotka nie zagra w ME

Kontuzja kciuka prawej ręki Iwony Niedźwiedź-Cecotki wyklucza ją z gry w Mistrzostwach Europy (7-17 grudnia). Rozgrywająca MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski urazu nabawiła się w czasie czwartkowego meczu Puchara Świata ze Szwecją.

?Zrobimy wszystko, aby jak najszybciej wyleczyć zawodniczkę. Nie planujemy jednak rozwiązań na siłę, za wszelką cenę. Zdrowie jest najważniejsze. Trudno powiedzieć ile potrwa rehabilitacja. Iwona na pewno nie będzie mogła zagrać w Mistrzostwach Europy. Przeszła szczegółowe badania w najlepszej duńskiej klinice urazów dłoni? ? powiedział trener reprezentacji Polski Zenon Łakomy.
Szkoleniowiec dodał, że groźnie wyglądający uraz kolana Kingi Byzdry nie jest poważny. Podobnie do zdrowia powraca bramkarka Iwona Łącz, która skręciła kolano na rozgrzewce przed meczem z Danią.

?Przed powrotem do kraju nie rozegramy już sparingu. Pozostałe trzy zespoły, które zostały wyeliminowane już wyjechały z Danii. Zresztą nie byłoby sensu, w tak krótkim czasie, rozgrywać następny mecz? – dodał.

Trener Łakomy na pytanie kto zastąpi w składzie na ME Niedźwiedź-Cecotkę odparł, że możliwości są ograniczone, gdyż została już zgłoszona 24-osobowa kadra. ?Liczę na Wypych, której z nami nie było w Aarhus, Kowalską, która jest w 100 procentowej dyspozycji, a także na Kudłacz. Ta ostatnia ma już zagrać w sobotę w lidze niemieckiej? ? wyjaśnił. Kudłacz przed Pucharem Śląska skręciła staw skokowy. W jej przypadku powrót do pełnej sprawności przebiega szybko i co ważne bez komplikacji.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest