15 maja 2024

Juniorki młodsze poznały rywalki w Otwartych Mistrzostwach Europy!

Już pod koniec czerwca czekają nas emocje związane z Otwartymi Mistrzostwami Europy Kobiet do lat 16, w których udział weźmie reprezentacja Polski juniorek młodszych pod wodzą trenera Andrzeja Niewrzawy. W środę 15 maja Biało-Czerwone poznały swoje grupowe rywalki.

Otwarte Mistrzostwa Europy Kobiet do lat 16 będą pierwszą młodzieżową imprezą, która czeka nas w trakcie zbliżających się wakacji. Turniej odbędzie się w dniach od 1 do 5 lipca w szwedzkim Goeteborgu. W turnieju wystąpi 20 zespołów, w tym reprezentacja Polski juniorek młodszych pod wodzą trenera Andrzeja Niewrzawy złożona z zawodniczek urodzonych w 2008 roku lub młodszych. 

Biało-Czerwone swoje grupowe rywalki poznały w trakcie losowania, które odbyło się w Wiedniu w środę 15 maja. Przed ceremonią losowania Polki zostały rozstawione w czwartym koszyku (na pięć możliwych) razem z Hiszpankami, Słowenkami i zawodniczkami z Wysp Owczych.

W wyniku losowania Polska trafiła do Grupy C razem z Turcją, Portugalią, Szwecją i Francją.

W ubiegłym roku w Otwartych Mistrzostwach Europy Mężczyzn do lat 17 brała udział reprezentacja Polski juniorów pod wodzą trenera Mariusza Jurasika.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest