Strona główna | Handball Polska | Ukazało się nowe czasopismo Handball Polska

Ukazało się nowe czasopismo Handball Polska

 

Na rynku czasopism sportowych pojawiła się nowa pozycja ? miesięcznik ?Handball Polska?. W kolorowym piśmie, wydawanym przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, znajdują się wywiady, wiadomości z klubów i działań Związku, podsumowanie występów reprezentacji, materiały szkoleniowe oraz omówienie przepisów gry.

?Handball Polska? ma 40 stron, zamierza nawiązać do najlepszych tradycji wcześniejszych periodyków – ?Siódemki? oraz Piłki Ręcznej?. Na początku kolportowane będzie przez ZPRP, Okręgi oraz duże kluby. Pierwszy numer periodyku ukazał się dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu.
?Co znajdzie się na łamach pisma? Zamierzamy przybliżyć to, o czym mówi się i pisze w środowisku. Dlatego nie chcemy unikać niewygodnych dla Związku tematów. Wiarygodność jest podstawą naszych działań. Zapewniamy, że redaktorzy pisma będą wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Będziemy pisali o meczach, których stawką jest mistrzostwo Polski, ale także zajrzymy na obozy sportowe, gdzie swoje umiejętności zdobywają najmłodsi adepci piłki ręcznej? ? można przeczytać w słowie wstępnym.

Nr 1 zawiera m.in. rozmowy z trenerami Zenonem Łakomym, Danielem Waszkiewiczem oraz zawodniczką Agatą Wypych. Przedstawiciele redakcji złożyli wizytę w klubach ? Piotrcovii, ICom Safo Lublin, Słupi Słupsk, Olimpii Piekary Śl. Stałe rubryki to – ?Język przepisów gry?, której autorem jest sędzia międzynarodowy Marek Góralczyk i ?Oni grali w piłkę ręczną?. W tej drugiej będą prezentowane sylwetki znanych osobowości, które grały w szczypiorniaka. Później zostały znanymi piosenkarzami, aktorami, lekarzami, naukowcami lub po prostu, jak Andrzej Strejlau, swoją sportową pasję przeniosły na inną dyscyplinę.

Duży nacisk będzie położony na stronę graficzną pisma, a zwłaszcza na materiał fotograficzny. Redakcję pisma wspierają dziennikarze katowickiego ?Sportu? i portalu internetowego ?reczna.pl?.

?Handball Polska? ukazuje się w nakładzie 2 tys. zł. egzemplarzy, w formacie A4 i kosztuje 7 zł.