17 grudnia 2006

W play off MŚ z Serbią

Serbia będzie rywalem Polski w kwalifikacjach play off do Mistrzostw Świata kobiet 2007, które odbędą się we Francji. Ceremonia losowania siedmiu par odbyła się w niedzielę w Sztokholmie. Polski sztab szkoleniowy z umiarkowanym optymizmem ocenił przyszłą rywalizację z bałkańską drużyną.

Pierwszy mecz Polki zagrają jako gospodynie – 2 lub 3 czerwca, tydzień później (9/10) czeka ich rewanż w Serbii.
Na liście życzeń trenera Zenona Łakomego była Holandia i Austria. ?Życzenia to można składać na imieninach ? powiedział szkoleniowiec. ? Z drugiej strony dobrze, że nie wpadliśmy na Rumunię lub Danię. Tego nie uniknął dobrze grający gospodarz mistrzostw Europy ? Szwecja i może jej zabraknąć we Francji".

Łakomy dodał, że z Serbią nigdy do końca nie wiadomo w jakiej będzie formie. W tym roku sprawiła największą niespodziankę eliminując w play off do ME wicemistrza świata Rumunię. W finałach jednak nie zachwyciła przegrywając kolejno z Macedonią 23:25, Austrią 27:32 i Węgierkami 27:35. ?Na pewno w turnieju trudniej jest grać trzy czy też sześć meczów niż przygotować się na pojedyncze spotkania. Nie znam przyczyn z powodu, których Dunka Anja Andreson, po wyeliminowaniu Rumunii, przestała być trenerem reprezentacji Serbii".

Jerzy Noszczak szef wyszkolenia ZPRP podziela zdanie Łakomego odnośnie niekorzystnego rozgrywania rewanżu na wyjeździe. ?Nie ma co płakać. Dobrze by było trafić na Białoruś, ale mogło być gorzej. Pamiętajmy jednak o dużych tradycjach piłki ręcznej w tej części Europy? ? ocenił Noszczak zapowiadając, że gospodarz meczu w Polsce powinien zapewnić kibicom optymalne warunki do oglądania spotkania w hali, jak i przed telewizorami.

Łakomy zwrócił uwagę na fakt, że w innych dyscyplinach halowych, siatkówce czy koszykówce, stosuje się bardziej sprawiedliwy system kwalifikacji. Uważa, że turnieje 4-zespołowe, z których do finału awansowałyby pod dwie najlepsze drużyny byłby bardziej optymalny.

W finałach MŚ, które odbędą się 2.12.-16.12 2007 roku są już: Francja jako gospodarz, Rosja jako obrońca tytułu oraz Norwegia, Niemcy i Węgry jako trzy czołowe reprezentacje ME w Szwecji. Kolejne siedem drużyn z Europy awansuje do MŚ po wygraniu kwalifikacji.

Pozostałe pary play off MŚ:

Holandia- Chorwacja
Hiszpania- Turcja
Szwecja- Rumunia
Słowenia- Austria
Macedonia- Białoruś
Dania- Ukraina.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest