5 czerwca 2024

Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź z utrzymaniem w Lidze Centralnej

Drużyna Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź pokonała na własnym terenie WKS Grunwald Poznań (26:19) w drugim meczu barażowym o Ligę Centralną Mężczyzn. Taki wynik zapewnił łodzianom utrzymanie na zapleczu męskiej elity, podczas gdy zawodnicy z Poznania w nadchodzącym sezonie będą kontynuować zmagania na poziomie I ligi.

Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź – WKS Grunwald Poznań 26:19 (13:7)

Ostatnią zagadką sezonu 2023/2024 w męskich klubowych rozgrywkach w Polsce była obsada ostatniego wolnego miejsca w Lidze Centralnej Mężczyzn na nadchodzący sezon.

O awans (lub utrzymanie) zmierzyć miały się drużyny WKS Grunwald Poznań i Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź. Poznaniacy zajęli drugie miejsce w niedawnym Turnieju Mistrzów. Wcześniej byli niepokonani w Grupie B I ligi, gdzie zanotowali komplet 26 zwycięstw. Ekipa Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź to z kolei 13. zespół LCM w niedawno zakończonym sezonie zasadniczym. W 28 meczach ekipa z Łodzi zanotowała 10 zwycięstw i 18 porażek.

Pierwsza odsłona barażowej rywalizacji odbyła się w sobotę w Poznaniu. Przez niemal całą pierwszą połowę drużyny prowadziły niezwykle wyrównaną walkę gol za gol. Tuż przed przerwą gospodarze popisali się serią trzech bramek, dzięki czemu do szatni schodzili przy prowadzeniu 12:8. Niedługo po zmianie stron goście doprowadzili do bramki kontaktowej, ale na lepszy fragment łodzian miejscowi zareagowali w najlepszy możliwy sposób – serią czterech trafień. Gdy wydawało się, że losy meczu zostały rozstrzygnięte, Anilana rzuciła się jednak w pogoń. Goście dopięli swego w 51. minucie, kiedy ponownie wyrównali stan meczu. Remisowy rezultat utrzymał się już do końca (23:23).

W środowym rewanżu w Łodzi gospodarze szybko przejęli inicjatywę i rozpoczęli mecz od prowadzenia 3:0. Na przestrzeni pierwszej partii goście potrafili co prawda doprowadzić do bramki kontaktowej (3:4), ale końcowe minuty inauguracyjnej części zostały w pełni zdominowane przez drużynę Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź, która kolejne bramki zaczęła zdobywać seriami i do przerwy osiągnęła aż sześć “oczek” zaliczki (13:7). Dzięki takiej przewadze, w drugiej połowie łodzianie pewnie kontrolowali przebieg meczu i zwyciężyli wynikiem 26:19. Najskuteczniejsi na parkiecie byli Szymon Krajewski (Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź) oraz Antoni Wagner (WKS Grunwald Poznań), którzy zdobyli po siedem goli.

Zwycięstwo Anilany zapewniło łodzianom utrzymanie na zapleczu męskiej elity i miejsce w Lidze Centralnej na kolejny sezon. Zawodnicy z Poznania w nadchodzącym sezonie będą kontynuować zmagania na poziomie I ligi.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest