13 czerwca 2024

Biało-Czerwoni wśród nominowanych do Drużyny Sezonu EHF

Karolina Kudłacz-Gloc oraz Kamil Syprzak znaleźli się w gronie nominowanych do nagrody EHF Excellence Awards 2024 przyznawanej przez Europejską Federację Piłki Ręcznej dla najlepszych zawodniczek i zawodników zakończonego sezonu 2023/2024.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej uhonoruje najlepszych zawodników minionego sezonu, dokonując wyboru Drużyny Sezonu w ramach nagród EHF Excellence Awards 2024.

W pierwszym etapie EHF nominowała siedem zawodniczek i siedmiu zawodników na każdą pozycję: bramkarza, lewego skrzydłowego, lewego rozgrywającego, środkowego rozgrywającego, prawego rozgrywającego, prawego skrzydłowego, obrotowego oraz obrońcy. Wyboru graczy dokonano na podstawie oceny ich występów w reprezentacjach narodowych i klubach w sezonie 2023/24 przez panel ekspertów.

Wśród nominowanych zawodniczek na pozycji środkowych rozgrywających znalazła się Karolina Kudłacz-Gloc. Przypomnijmy, że Polka broniąca barw niemieckiego SG BBM Bietigheim w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń zdobyła srebrny medal oraz uplasowała się na 13. miejscu w klasyfikacji strzelczyń z 91 bramkami na koncie.

Nominację wśród obrotowych otrzymał natomiast Kamil Syprzak. Reprezentant Polski z francuskim Paris Saint-Germain HB dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ale i tak został królem strzelców całych rozgrywek. Polak w 17 meczach zdobył 112 bramek.

Głosowanie na najlepszych graczy na każdej pozycji odbywa się za pomocą aplikacji “Home of Handball” do niedzieli 23 czerwca. W głosowaniu mogą brać udział zawodnicy, trenerzy, przedstawiciele mediów oraz kibice, przy czym głosy każdej grupy stanowią 25% ogólnego wyniku.

Drużyny Sezonu zostaną ogłoszone tuż przed losowaniem fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń, które odbędą się w czwartek 27 czerwca. Spośród Drużyny Sezonu każdej płci zostaną wybrani Zawodniczka Sezonu i Zawodnik Sezonu.

Pełna lista nominowanych dostępna jest TUTAJ.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest