Strona główna | ZPRP | Szukanie perełek

Szukanie perełek

 

Kadra juniorek młodszych Agnieszki Truszyńskiej jest najmłodszą spośród wszystkich narodowych zespołów objętych szkoleniem centralnym przez ZPRP. Pierwsze poważne gry tego rocznika (ur. 2000 r. i mł.) planowane są najwcześniej pod koniec br.

Pierwsza konsultacja miała miejsce na początku sierpnia w Warszawie. Do stolicy przyjechało 28 zawodniczek. Następnie kadra pomniejszona o 10 osób przeniosła się do Szczyrku.

– To okres selekcyjny tego rocznika. W tym roku planujemy jeszcze co najmniej dwie podobne konsultacje. Sprawdzamy dziewczyny, które wyróżniły się podczas mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – wyjaśniła trener Truszyńska.

W jej ocenie zawodniczki powoływane do kadry pod względem warunków fizycznych prezentują się dobrze. Za to poziom motoryki jest zróżnicowany. Truszyńska przebywa aktualnie w Gdańsku na Summer Cup, gdzie obserwuje inne zawodniczki z rocznika 2000.

– Szukanie perełek to niełatwe zadanie. Chciałabym, aby ścisła kadra liczyła 25-30 osób. Dopiero gdy zakończymy okres selekcji, to pomyślimy o poważnych sprawdzianach. Dlatego teraz trudno mi określić, czy to będzie grudzień czy też początek przyszłego roku – powiedziała 112-krotna reprezentantka Polski.